Sprzedaż nowych mieszkań. Czy kupno od dewelopera ma sens?

Sprzedaż nowych mieszkań. Czy kupno od dewelopera ma sens? Wszyscy szukający nowego lokum najpierw zastanawiają się, w jaki sposób je zdobyć. Wybór nie jest skomplikowany. Mieszkań można szukać na rynku pierwotnym i wtórnym. Sprzedaż nowych mieszkań najczęściej odbywa się poprzez dewelopera, który jednocześnie zarządza procesem powstawania osiedla, więc ma najszerszą wiedzę o całym zapleczu upatrzonego przez nas miejsca. Z drugiej strony mamy ludzi chcących sprzedać mieszkania, w których z jakiegoś powodu nie chcą już mieszkać. Najczęstszym powodem sprzedaży w Sytek Nieruchomości jest powiększenie się rodziny lub przeprowadzka.

Nowoczesne osiedla, mieszkaj w najwyższym standardzie

Sprzedaż nowych mieszkań. Czy kupno od dewelopera ma sens?
Sprzedaż nowych mieszkań. Czy kupno od dewelopera ma sens?

Wybór mieszkania z rynku pierwotnego ma wiele plusów. Osiedla wykonywane są w najwyższym standardzie i z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Możliwy jest dostęp do dokumentacji oraz mamy pełną świadomość, jakie zabiegi przeszło – to przecież my mamy kontrolę nad wykończeniem. Wyjątkiem jest sprzedaż nowych mieszkań urządzonych „pod klucz”. W takim przypadku lokale są już wykończone, najczęściej w wysokim standardzie, i znajdują się w nich udogodnienie pozwalające na rozpoczęcie kolejnego etapu życia bez zmartwień.

Wszędzie blisko, czyli jaką lokalizację wybrać

Dla niektórych wybór właściwej lokalizacji będzie ważniejszy nawet od samego pochodzenia mieszkania. To dlatego deweloperzy tak zabiegają, by sprzedaż nowych mieszkań reklamowana była atrakcyjnym położeniem, a nie tylko ciekawą ceną. Odpowiednia lokalizacja mieszkania, najczęściej blisko miejsca pracy, sprawi, że więcej czasu będziemy mogli poświęcić rodzinie, ulubionemu hobby czy innym, dodatkowym zajęciom. To wszystko przekłada się na zdrowie psychiczne, które w tej sytuacji będzie w o wiele lepszej kondycji. Z drugiej strony, mieszkanie w dużej odległości od miasta również ma swoje pozytywy. Powietrze jest mniej zanieczyszczone, dostęp do otwartej przestrzeni i natury jest ułatwiony, a cisza zapewniona praktycznie zawsze.

Projektowanie samodzielnie lub mieszkanie pod klucz

Kolejnym problemem, z jakim zmagają się nabywcy mieszkań jest: projektować samodzielnie, czy zdać się na wiedzę specjalistów? Deweloperzy prowadzący sprzedaż nowych mieszkań, wychodzą nam naprzeciw i dają możliwość wyboru. Każde mieszkanie za odpowiednią dopłatą może zostać urządzone przez projektanta wnętrz, co dla wielu będzie korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu pozbywamy się z barków problemów związanych z pomiarami, wyborem odpowiednich materiałów czy oświetlenia. Współpraca z projektantami jest prosta. Najczęściej wystarczy określenie, na jakim stylu nam zależy i co sobie bardziej cenimy: funkcjonalność czy wygląd mieszkania. Po kilku konsultacjach pierwotny rys zaczyna zmieniać się gotowy projekt.

Zamknięte osiedla pozwolą zawsze czuć się bezpiecznie

Sprzedaż nowych mieszkań to nie tylko przygotowanie lokum i znalezienie klienta. Deweloper decyduje też o tym, czy osiedle będzie otwarte. Zamknięte osiedle ma wiele udogodnień, ale najważniejsze z nich to poczucie bezpieczeństwa i prestiżu. Takie osiedle będzie posiadało specjalną, oddzieloną strefę wewnętrzną, wynajętych ochroniarzy monitorujących na bieżąco teren i budynki, place zabaw, miejsca przeznaczone do wyprowadzania domowych pupili i siłownie na świeżym powietrzu. W dodatku takie osiedla mogą być połączone w kompleksy, między którymi wybudowane jest zaplecze gospodarcze i rekreacyjne: sklepy, punkty usługowe, restauracje, żłobki, przedszkola czy parkingi rowerowe.
Otwarte osiedla również mogą być prestiżowe, jednak ich największymi atutami są: większa anonimowość i niższa cena mieszkań. Nie musimy przechodzić przez stróżówkę, mieszkania nie są pogrupowane w sektory, osiedle nie jest ogrodzone i wejście na jego teren nie wymaga klucza/hasła.

Stylowy design nowoczesnych mieszkań

Szukający mieszkania dla siebie mają dzisiaj o wiele mniej problemów niż kiedyś. Nie trzeba długo się rozglądać, żeby zauważyć, że deweloperzy ścigają się w nowoczesnym wykończeniu. Prawie każde nowe mieszkanie prezentuje wysoki standard. Ponadto rozwój nauki pozwolił na korzystanie z materiałów najwyższej jakości, jednocześnie zachowując niewygórowaną cenę. Co ciekawe, nowe materiały to nie tylko wytrzymałość. Jedną z ich możliwości jest większa dźwiękoszczelność przy zachowaniu małej grubości ścian, co zdecydowanie poprawia komfort mieszkania i ułatwia ewentualny remont.
Ciekawym trendem ostatnich lat jest budowanie otwartych kuchni połączonych z salonem. Dzięki temu nie musimy co chwilę znikać w trakcie przygotowywania jedzenia i tracić kontaktu z gośćmi. Sprzyja to również łatwiejszemu urządzaniu mniejszych mieszkań.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Krótka analiza powinna ułatwić nam decyzję. Rynek pierwotny daje zdecydowanie więcej możliwości. Mamy też większą kontrolę nad faktycznym stanem mieszkania i prezentowanym standardem. Mieszkania z drugiej ręki mogą być atrakcyjne cenowo, jednak podczas zakupu należy sprawdzić dokładnie okolicę i prześledzić historię zmian wprowadzonych w lokalu. Nikt nie przepada za przykrymi niespodziankami.