Na co zwrócić uwagę kupując bramy garażowe?

Na co zwrócić uwagę kupując bramę garażową? Jakie elementy są ważne, by spośród szeregu różnorodnych produktów wybrać ten jeden, najlepszy? Z całą pewnością musimy sprawdzić całą ofertę, dowiedzieć się, jakie są rodzaje bram i na tej podstawie wybrać jedno, konkretne rozwiązanie. Bramy garażowe mają swój kolor, mechanizm działania, sposób otwierania, montażu. Tych czynników wpływających na wybór tej jednej konkretnej jest naprawdę bardzo dużo.

Najważniejsze cechy dobrych bram garażowych

Bramy garażowe
Bramy garażowe

Kiedy chcemy dokonać zakupu bramy, zwróćmy uwagę na sposób otwierania bramy. Jeśli w grę wchodzi ten czynnik, tutaj o wyborze bramy powinniśmy pomyśleć jeszcze w czasie projektowania tego pomieszczenia lub budynku. W zależności bowiem od rodzaju, możemy pozwolić sobie na przykład na wylanie posadzki, na zagruntowanie ścian, na zrobienie odpowiedniego otworu. To wszystko pomaga później w samym już montażu danego produktu. Do wyboru klientów jest między innymi:

Brama segmentowa górna

Najbardziej popularna, gdzie skrzydło bramy składa się z kilku segmentów połączonych zawiasami i zabezpieczonych uszczelkami. Bramy garażowe Szczecin http://www.nowakbramy.pl/oferta/bramy-segmentowe/ w tym wydaniu posiadają zazwyczaj profil ze stali ocynkowanej, pokrytej blachą stalową i wykończone powłoką z farby proszkowej, okleiny z tworzywa sztucznego, drewna lub też aluminium. Segmenty poruszają się po rolkach po prowadnicach i chowają pod sufitem.

Brama segmentowa boczna

Jest ona mniej popularna, ale dobrze sprawdza się w szerokich, a niskich garażach. Zasada ich działania jest podobna jak tych powyżej, tyle że segmenty nie schodzą do góry do sufitu, ale na jedną ze ścian. Dobrze sprawdza się to w sytuacji, gdy chcemy na przykład wyjąć rower lub wejść po narzędzia. Nie musimy otwierać całej bramy, ale jedynie zwinąć jej kawałek, tak, aby móc swobodnie wejść do środka.

Brama uchylna http://www.nowakbramy.pl/oferta/bramy-garazowe-uchylne-szczecin/

Jeśli w grę wchodzą bramy garażowe uchylne nie są one już tak popularne jak te segmentowe, ale mimo wszystko nadal praktykowane ze względu na to, że nie kosztują one fortuny. Są proste w budowie, łatwe w montażu, niezawodne na lata. Ich wybór na pewno jest w stanie zadowolić każdego klienta.

Brama rolowana

Taka brama wykonana jest ze specjalnych lameli, które wypełnione są pianką poliuretanową i podczas składania nawijane są one na wał, który umieszczony jest w kasecie nad otworem wjazdowym. Wygodne, szczelne, stosunkowo tanie, a do tego gwarantujące pełną termoizolacyjność

Brama rozwierana

Tradycyjna, klasyczna, która działa analogicznie jak drzwi. Otwiera się ją na zewnątrz, co sprawia, że podjazd musi być w tym wykonaniu płaski. Nie jest ona tak wygodna w użytkowaniu, ale jest tania dlatego też wielu na nią właśnie się decyduje.

Inne cechy, które powinny cię zainteresować to:

Termoizolacyjność

Termoizolacyjność jest niezwykle ważną cechą, szczególnie istotną, jeśli mamy garaż ogrzewany połączony z domem i nie chcemy, żeby ciepło uciekało. W takich przypadkach należy szukać rozwiązań, które będą w stanie w pełni nam to zagwarantować. Przeglądając różnorodne oferty warto dowiedzieć się, które modele to właśnie są w stanie nam zapewnić, gdyż jedne bramy garażowe sprawdzają się w tej kwestii lepiej, a inne z kolei gorzej i trzeba mieć to na uwadze. Dobrze jest skorzystać z pomocy osób, które są w stanie w tym temacie nam doradzić i pomóc wybrać dobre rozwiązanie na lata.

Rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych

Istotnym znaczeniem jest wybór takich bram, które mają dobre zabezpieczenia antywłamaniowe. Wiadomo, iż życie naszych bliskich, ale również i nasz dobytek stanowią dla nas rzecz niezwykle ważną i istotną, dlatego też jeśli kupujemy bramę do garażu dla naszej nieruchomości, na ten aspekt jak najbardziej warto zwrócić uwagę, nawet, jeśli miałoby się to wiązać z dużo większymi kosztami, bo w końcu nasze bezpieczeństwo to element nadrzędny i bezcenny.

Komfort użytkowania

Istotne znaczenie ma oczywiście komfort użytkowania danej bramy. Musimy wybrać takie rozwiązanie, które sprawi, że jej użytkowanie zapewni nam 100% pełnego zadowolenia. Bramy garażowe z napędem http://www.nowakbramy.pl/ są na pewno lepsze i bardziej wygodne, niż te klasyczne, ale wiąże się do też często z serwisem, bo mogą one się odbijać, mogą nie tak się zwijać, może zepsuć się ich mechanizm. Przed podjęciem decyzji trzeba więc dokładnie przemyśleć każdą kwestię, by móc postawić na to, co najlepsze.

Estetyka

Oczywiście sam wygląd bramy także ma duże znaczenie. Trzeba wybrać konkretny kolor, który będzie pasował do całości nieruchomości, odpowiedni wzór. I choć nie jest to priorytet, estetyka jest naprawdę bardzo ważna i istotna i o niej nie można zapominać. A jeśli chodzi już o sam kolor, warto pamiętać, który pozwoli nam utrzymać bramę w czystości, bo może się okazać, że dany wybór totalnie nas w tej w tej kwestii rozczaruje.

Cena

I na koniec oczywiście sama cena. To także priorytetowe znaczenie, gdyż nie każdy może sobie pozwolić na bramę z najwyższej półki. Warto jednak pamiętać o tym, że to, co kosztuje mniej, wcale nie musi być gorsze. Grunt to zwrócić uwagę  z czego dane bramy garażowe zostały wykonane, jaki jest ich mechanizm, co mogą nam zapewnić. W końcu chodzi tutaj o wybór na lata.