Na co zwrócić uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego?

Nie da się ukryć, że warsztat samochodowy jest miejscem, do którego niechętnie się zgłaszamy. To, że pojawiamy się ze swoim samochodem w warsztacie oznacza wydatek. Najczęściej wydatek czeka nas w miesiącu, w którym jesteśmy już pod przysłowiową „kreską”. Na domiar złego naprawdę trudno trafić na dobry oraz sprawdzony warsztat samochodowy. Dowiedzmy się zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego?

Opinie i recenzje

diagnostyka samochodowa Szczecin
diagnostyka samochodowa Szczecin

Najczęściej do warsztatu samochodowego trafiamy z własnych poszukiwań. Gdy coś nam szwankuje w samochodzie potrzebujemy pomocy. Sami nie poradzimy sobie. W związku z tym w ruch idzie wyszukiwarka internetowa. Dobrze wiemy, że w sieci znajdziemy absolutnie wszystko. Po wpisaniu sobie frazy warsztat samochodowy i interesującą nam lokalizację, to otrzymamy kilkadziesiąt, a w przypadku dużych miast nawet kilkaset propozycji. W zasadzie to spacerując po mieście w wielu miejscach widzimy właśnie warsztaty samochodowe. Szukając w sieci warsztatu dla siebie otrzymujemy stronę internetową danego warsztatu bądź wizytówkę. Jednak zarówno w jednym, jak i także drugim przypadku uzyskamy jednak coś bardziej cenniejszego. Mowa tutaj o opiniach oraz o recenzjach o danym miejscu. W związku z tym jesteśmy w stanie zapoznać się z opiniami wcześniejszych klientów.

Opinie najczęściej dzielą się na pozytywne, negatywne i neutralne. Oczywiście im więcej recenzji pozytywnych, tym wzrasta nasze przekonanie do danego miejsca. Jak najbardziej jest to pomocne. Jeśli czytamy, którąś z rzędu opinie, że mechanik zamiast naprawić usterkę narobił jeszcze więcej szkód, to odechciewa nam się nawet do tego miejsca dzwonić. Wydaje się to oczywiste.

Lokalizacja, wygląd warsztatu oraz używane sprzęty

Poza opiniami powinniśmy także sprawdzić lokalizację danego warsztatu. Wiadomo, że w przypadku warsztatu samochód pozostawiamy na kilka dni. W związku z tym musimy jakoś się dostać do domu. Świetnie jeśli warsztat samochodowy mieści się w naszej okolicy https://readyauto.pl/oferta/mechanik-szczecin/. Wówczas możemy przejść się piechotą (dla zdrowia) czy też skorzystać z komunikacji miejskiej. Jednak jeśli odległość jest znacznie większa, to musimy kogoś poprosić o pomoc. Wiadomo, że czasami jest to problematyczne. Kwestię lokalizacji nie powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Poza lokalizacją warsztatu ważny jest jego wygląd. Oczywiście nie oczekujemy tutaj żadnych luksusów. Wiadomo, że w warsztacie jest brudno, ale pomimo wszystko musi panować ład i porządek. Musi być specjalne miejsce na dokumenty oraz kluczyki, które przekazujemy. Nie wyobrażamy sobie, aby gdzieś się walały po całym warsztacie. Dodatkowo wszelkie narzędzia powinny się znajdować na specjalnych regałach, półkach czy też skrzyniach.

Przy okazji wizyty w warsztacie samochodowym powinniśmy także zwrócić uwagę na używane sprzęty do naprawy. Jeśli pamiętają one lata dziewięćdziesiąte, to powinniśmy czym prędzej wyjść z tego warsztatu i podziękować za współpracę. Sprzęt musi być możliwie najnowszy. Wiadomo, że wszelkie techniki i metody naprawy się zmieniają. W związku z tym sprzęt należy wymieniać czy też przynajmniej ulepszać. To dużo mówi o danym warsztacie samochodowym

Mechanicy

Bardzo ważną wizytówką każdego warsztatu samochodowego są osoby w nim pracujący. Mechanicy powinni być rzetelni, uczciwi, powinni znać się na swojej pracy oraz powinni być komunikatywni. Mogłoby się wydawać, że w warsztacie samochodowym tylko zostawiamy samochód i tyle. Nic bardziej mylnego. Nawiązujemy jakiś kontakt z mechanikiem. Otrzymujemy wycenę, musimy ją w pierwszej kolejności zaakceptować. Bez naszej akceptacji mechanik nie może nic zrobić.

W warsztacie samochodowym powinniśmy otrzymać po naprawie spis wraz z fakturami i paragonami napraw, które się odbyły, jak i także części, które zostały wymienione. Wówczas mamy wszystko „czarne na białym”. Nie obawiamy się, że zostaliśmy oszukani. Nie ma po prostu takiej możliwości. Mechanik gdy wymienił nam części powinien także pokazać te zużyte. Niestety bardzo często słyszymy o historiach „wymiany” części, ale tylko na rachunku. Uczciwi mechanicy na tym cierpią. Tego typu niemiłe sytuacje mają miejsce w absolutnie każdej branży.

Podsumowanie

Gdy już mamy swój warsztat samochodowy, z którego jesteśmy zadowoleni, to polecamy go swojej rodzinie oraz znajomym. Pewnie ktoś jest także w sytuacji, w której poszukuje dobrego mechanika, a nie wie zupełnie od czego zacząć. Mając już za sobą cały ten proces jesteśmy w stanie pomóc. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Pamiętajmy także o tym, aby mieć zawsze przy sobie numer do dobrego warsztatu samochodowego. Dzięki temu nawet, gdy coś niepokojącego przydarzy nam się na drodze, to możemy liczyć na pomoc. Niestety takie sytuacje często się zdarzają. Powinniśmy naprawiać swój samochód w jednym warsztacie samochodowym oraz także u tego samego mechanika. Dzięki temu uda nam się zachować ciągłość. Mechanik zna już nasz samochód i wie doskonale w jakim jest stanie. Możemy to porównać na przykład do wizyty u stomatologa czy też u innego specjalisty.

 

Polecamy:

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl