Zabiegi kosmetyczne w ośrodkach SPA. Które wybrać?

Każdy chce być piękny i jak najdłużej zachować dobre samopoczucie oraz młodość. Pomagają w tym nowoczesne obiekty SPA i Wellness. Z takich miejsc korzystają przede wszystkim osoby, które chcą odzyskać równowagę między ciałem, duchem i umysłem, zrelaksować się, odstresować i zlikwidować napięcie wynikające z różnych sytuacji życiowych. SPA i Wellness mają w swojej ofercie różne zabiegi kosmetyczne, których zadaniem jest poprawienie wyglądu oraz kondycji fizycznej i psychicznej klientów. Jakie są najlepsze SPA i Wellness w Polsce? Warto przejrzeć te, które są nagradzane przez opinie klientów.

Najlepsze SPA w Polsce

Zabiegi kosmetyczne

Już po raz dwunasty wręczone zostały nagrody SPA Prestige Awards 2018. Są to bardzo prestiżowe wyróżnienia przeznaczone dla najlepszych Hoteli SPA & Wellness i DAY SPA w Polsce. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Comfortum Travel & Projects. Głosowanie w konkursie trwa jak co roku od lutego do czerwca. Odbywa się w kilku etapach. Hotele SPA i DAY SPA są wybierane w głosowaniu internetowym, a także poprzez wysyłanie SMS. Głosy oddają przede wszystkim klienci, goście hotelowi i wybrane Jury konkursu. A głosuje się na wskazanych portalach branżowych. Idea plebiscytu jest popularna i opiniotwórcza. 

W kategoriach głównych za najlepsze DAY SPA & Beauty Salon w Polsce został uznany American Dreams w Zaskale. W tej kategorii wyróżnienie otrzymała Velvet Clinic Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii z Łodzi oraz Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Warszawa w Warszawie. Objawieniem Roku w kategorii SPA okazała się być Klinika La Perla SPA, Hotel Holiday Inn Kraków w Krakowie. Wyróżnienie otrzymała sieć Dębowy Hotel Event SPA mieszcząca się w Bielawie,  Międzyzdrojach oraz w Ostoji Chobienicach i Siedlcu. Nagrodę za najlepszy design, czyli SPA PRESTIGE DESIGN AWARD otrzymał 511 MEDI SPA w Poziom 511 Design Hotel & SPA w Ogrodzieńcu. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Herbarium Hotel & Spa w Chomiąży Szlacheckiej w Gminie Gąsawa oraz Mera SPA w Hotelu Sopot Marriott Resort & SPA w Sopocie. I to były najważniejsze kategorie konkursowe.
Kolejne statuetki SPA Prestige Awards 2018 otrzymały następujące obiekty w określonych kategoriach konkursowych. W konkursie wzięło udział ponad 70 obiektów SPA, które oferują komfortowy wypoczynek oraz bardzo ciekawe i zabiegi kosmetyczne.

SPA, Wellness, Day SPA – co to jest?

Co oznaczają pojęcia SPA, Wellness i DAY SPA? Czy to są tylko synonimy, czy może różnią się na przykład ofertą zabiegów?

Wellness przede wszystkim oznacza pewną filozofię i jednocześnie jest kierunkiem medycyny alternatywnej. Ten kierunek w 1959 roku opracował amerykański lekarz dr Halbert Dunn. Wellness – jak pojęcie – łączy słowa fitness i angielskie słowo „well-being”, które oznacza dobre samopoczucie. Są to wykonywane nie tylko standardowe zabiegi kosmetyczne, ale również i zabiegi SPA. Ośrodki oferują więc masaże, zabiegi upiększające i relaksacyjne. Dysponują też bazą zabiegów, która zadba o równowagę ciała i ducha. Proponują więc ćwiczenia fitness, jogę, taniec czy zajęcia w basenach, łaźniach wraz ze stosowaniem odpowiednich diet.

Natomiast nazwa SPA swój rodowód czerpie z łacińskiej sentencji „sanitas per aquam”. Oznacza ono: zdrowie przez wodę, tłumaczone też jako: leczenie przez wodę, zdrowie dzięki wodzie. SPA nieodzownie łączy się więc z zabiegami, których siłą leczniczą jest woda. Powiązane jest z tradycją kurortów, w których wykorzystywano lecznicze i pielęgnacyjne właściwości naturalnych wód. SPA, podobnie jak ośrodki Wellness, ma zazwyczaj miejsca noclegowe.
Day SPA są typowe salony, które mają jednodniową ofertę odnowy. Nie posiadają bazy noclegowej, a znajdują się zazwyczaj w dużych miastach. Day SPA ma też inne określenie jako miejskie SPA, salon odnowy biologicznej. Do nich zaliczają się salony kosmetyczne, strefy SPA w obiektach sportowych, jak również kompleksy rekreacyjno – sportowe.