W jaki sposób podłączymy telefon do telewizora bez kabla HDMI?

W dzisiejszych czasach zapomnieliśmy o potrzebie bezpośredniego podłączania telefonu do telewizora z uwagi na połączenia bezprzewodowe. Mimo wszystko smartfony nadal są urządzeniami, które służą wielu osobom właśnie w ten sposób. Czy nadal wykorzystamy zatem nasze smartfony jako urządzenie łączące się z telewizorem? Odpowiedź brzmi tak. Co więcej, zrobimy to bez konieczności wyposażenia się w kabel HDMI. Chociaż dzisiejsze nowoczesne smartfony nokia lub smartfony samsung są świetnymi narzędziami do oglądania filmów, nadal lepiej bardziej zadowala nas oglądanie w jakości 4K. W tej sytuacji wykorzystujemy nasze niewielkie urządzenia jako łączniki transmitujące obraz na telewizor. W jaki sposób podłączamy jednak telefon do telewizora bez konieczności wykorzystywania staromodnych kabli typu HDMI? Istnieje na to wiele sposobów.

Jedną z najważniejszych zalet nowej ery elektroniki są przede wszystkim wszechobecne bezprzewodowe rozwiązania. Przesyłanie strumieniowe to absolutna codzienność w naszych życiach. Dlaczego zatem nie wykorzystamy tego rozwiązania, jeśli chodzi o smartfony? Większość najpopularniejszych usług związanych z przesyłaniem strumieniowym oferuje nam dzisiaj obsługę najpopularniejszych platform wideo. Dzięki temu oglądamy nasze ulubione programy, seriale i filmy nie tylko na smartfonach. Wysyłamy je także bezpośrednio na tablety, telewizory lub laptopy. Niekiedy jednak smartfony wykorzystujemy do nieco bardziej staromodnych rozwiązań wbrew temu, co sądzą inni użytkownicy. Wiele osób podłącza swojego smartfona do telewizora w celu przejrzenia nagranych wcześniej plików wideo, a także wyświetlenia zdjęć na dużym ekranie.

Proste rozwiązanie dla użytkowników najpopularniejszych smartfonów

W jaki sposób podłączymy telefon do telewizora bez kabla HDMI?

Najłatwiejszym sposobem na podłączenie telefonu do telewizora jest wykorzystanie kabla HDMI. Oczywiście nie każdy z nas wyraża jednak chęci na zaopatrzenie się w dodatkowe kable niezbędne do przesyłania obrazu. Dodatkowo bardzo trudno o to, żebyśmy kupili kabel HDMI z końcówką pasującą do smartfona. Klasyczne kable HDMI głównie charakteryzują się tym, że mają dwa takie same końce, czyli wejście oraz wyjście HDMI. Niektórym użytkowników smartfona samsung lub smartfona nokia takie rozwiązanie mimo wszystko nie przeszkadza. Jest tak, ponieważ obie firmy działają za pośrednictwem systemu Android, którego sprzęty są kompatybilne z wyjściem typu USB C. Jeśli jednak korzystamy ze sprzętu typu Apple, sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana. Musimy wówczas wyposażyć się w przejściówkę typu lightning z portem HDMI po drugiej stronie. Dla użytkowników smartfonów z systemem Android, firmy przygotowały ogromne liczby różnorodnych adapterów, które pozwolą swobodnie dopasować kable między urządzeniami.

Czy połączymy nasze smartfony bez kabla HDMI?

Podłączenie naszego smartfona bez wykorzystania kabla jest również stosunkowo proste. Wymaga od nas jedynie zapoznania się z kilkoma nowymi funkcjami urządzeń, które niegdyś nie były dostępne na starych telefonach. Co więcej, wykorzystywanie tego typu funkcji najczęściej pozwoli zaoszczędzić kilka dodatkowych groszy niezbędnych na adaptery, dodatkowe kable lub przejściówki do telefonów. W przypadku połączenia bezprzewodowego między telefonem i telewizorem dodatkowe kable nie będą nam potrzebne. Pierwsza opcja związana z jest z zakupem tak zwanego chromecasta. Jest to klucz sprzętowy, który podłączamy do telewizora. Umożliwia on bezpośrednie przesyłanie wideo. Chromecast pozwala na strumieniowanie obrazów z nagrań, filmów, seriali lub nawet naszych prywatnych obrazów. Chociaż funkcja ta została przygotowana przez Google, jest kompatybilna nie tylko z Androidem. Użytkownicy systemu iOS również wyposażą się w chromecasta w celu strumieniowania obrazu między swoimi domowymi urządzeniami. Dlatego też niezależnie od tego, czy mamy smartfona firmy samsung, nokia, czy też Iphona, chromecast będzie opłacalnym rozwiązaniem.

Tworzenie lustrzanej kopii obrazu i wideo między urządzeniami mobilnymi i domowym telewizorem

Istnieje jeszcze jedno wygodne rozwiązanie, które zwalnia nas z potrzeby wyposażenia się w różnorodne przejściówki, adaptery, kable HDMI i inne gadżety. Jest to stworzenie lustrzanej kopii obrazu. Funkcja ta polega głównie na dublowaniu odbieranego obrazu i przesyłaniu go na inne urządzenie, w tym przypadku telewizor. Procesy lustrzanej kopii obrazu zwykle będą różniły się w zależności od naszego smartfona. Mówimy tutaj o modelu, jego systemie operacyjnym, a także o firmie, która stoi za jego produkcją. Najczęściej proces ten określany jest w najpopularniejszych telefonach jak Screen Mirroring, Screen Cast, Smart View. Opcja ta dostępna jest w większości telefonów z systemem Android i nie tylko. Funkcja ta działa niezwykle podobnie do przesyłania zdjęć lub obrazu. Po sparowaniu telewizora z naszym smartfonem strumieniujemy wybrany film bezpośrednio na większym ekranie. Główną różnicą jest to, że w tym przypadku nie korzystamy z pośrednich aplikacji do dublowania ekranu. Oznacza to, że opcje są nieco ograniczone. To, co wyświetlimy na telewizorze, będzie po prostu wierną kopią obrazu odtworzonego na naszym smartfonie.