TOP5: najlepsze kosiarki do trawy

Wybór kosiarki do trawy nie zawsze jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wszystko dlatego, że pod uwagę należy wziąć liczne kwestie, takie jak napęd urządzenia, moc, szerokość koszenia czy ilość przestrzeni, jaka będzie strzyżona. Warto zatem dowiedzieć się, jakie kosiarki obecnie wiodą prym na rynku i które najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie.

 

TOP5, czyli jakie kosiarki wybrać, by nie żałować?

 Kosiarki do trawy należy dobierać przede wszystkim wedle własnych preferencji. Przedstawiamy Państwu ranking siedmiu najlepszych urządzeń, które z całą pewnością warto rozważyć przy ich zakupie.

5. NAC LS53-G200-HSD-TX

Kosiarka spalinowa NAC LS53-G200-HSD-TX to urządzenie mocne i wielofunkcyjne. Posiada silnik Honda GCV 200 series, jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrze. Kosiarka posiada pięć funkcji, które znacząco ułatwiają koszenie trawnika, bez względu na obszar ogrodu. Są to:

 • napęd (ułatwiający prowadzenie kosiarki, dzięki czemu nie trzeba używać siły do pchania);
 • wyrzut do kosza (skoszona trawa jest wyrzucana do kosza);
 • wyrzut tylny (trawa jest wyrzucana pod nogi);
 • wyrzut boczny (skoszona trawa jest wyrzucana na bok);
 • mielenie (skoszona trawa pozostaje na trawniku, ale wcześniej jest rozdrabniania, dzięki czemu może służyć jako naturalny nawóz).

Kosiarka posiada też 6-stopniową, centralną regulację wysokości koszenia w zakresie od 25 do 75 milimetrów. Warto nadmienić również, że urządzenie jest wyposażone w system mycia obudowy, co pozwala na prosty i szybki sposób umycia jej wewnętrznej strony.

4. NAC RLM1800G2-T

NAC RLM1800G2-T to urządzenie, które z całą pewnością zasługuje na uwagę. Jest to robot koszący, wyjątkowo prosty w instalacji oraz obsłudze. Jest w stanie wykosić trawniki o powierzchni do 1800 metrów kwadratowych. Kosiarkę można również programować za pomocą smartfona, dzięki specjalnej aplikacji, co dodatkowo ułatwia korzystanie z jego funkcji. NAC RLM1800G2-T posiada dwa tryby koszenia – jedź prosto oraz jedź po okręgu. W trybie automatycznym, kosiarka wybiera samodzielnie rodzaj pracy.

Oprócz tego, robot został wyposażony w zestaw czujników, takich jak:

 • czujnik podnoszenia;
 • czujnik przechylenia;
 • czujnik zderzenia;
 • czujnik deszczu;
 • czujnik dotyku;
 • elektroniczny żyroskop;
 • wyłącznik awaryjny;
 • auto ładowanie.

Urządzenie posiada też system cięcia 3w1, to jest cięcie, ściółkowanie i rozgarnianie. Ścięta trawa jest tak mała, nie trzeba jej grabić. 

 3. NAC LS50-196-HS-ES

NAC LS50-196-HS-ES to najpopularniejszy model kosiarki spalinowej marki NAC, która posiada rozrusznik elektryczny. Urządzenie posiada 51 centymetrów szerokości koszenia oraz 60 litrów pojemności kosza. Posiada również pięć funkcji koszenia, to jest:

 • napęd (ułatwiający prowadzenie kosiarki, dzięki czemu nie trzeba używać siły do pchania);
 • wyrzut do kosza (skoszona trawa jest wyrzucana do kosza);
 • wyrzut tylny (trawa jest wyrzucana pod nogi);
 • wyrzut boczny (skoszona trawa jest wyrzucana na bok);
 • mielenie (inaczej mulczowanie. Oznacza to, że trawa jest rozdrabniania i pozostaje na trawniku, dzięki czemu może służyć jako naturalny nawóz).

NAC LS50-196-HS-ES posiada siedmiostopniową regulację koszenia i – co najważniejsze – rozrusznik elektryczny, który gwarantuje łatwe odpalanie kosiarki. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk START i urządzenie jest gotowe do pracy. Rozrusznik zasila akumulator, który jest sprzedawany w zestawie z tym modelem kosiarki właśnie. Silnik kosiarki zawiera automatyczne ssanie, dlatego nie wymaga ona wtryskiwania paliwa z pomocą pompki. Po pociągnięciu za sznurek rozrusznika albo naciśnięciu przycisku, paliwo automatycznie jest pompowane do gaźnika.

2. Oleo-Mac G 53 TK ALLROAD PLUS 4

Oleo-Mac G 53 TK ALLROAD PLUS 4 to kosiarka ze stalową obudową, która posiada szerokość cięcia od 45 nawet do 51 centymetrów. Posiada kilka trybów pracy, w tym tryb rozdrabniania oraz wyrzutu bocznego. Wyróżnia się przede wszystkim płynnością jazdy, która dodatkowo umożliwia koszenie trawy na nierównościach. Model z regulatorem pozwala odpowiednie ustawienie techniczne oraz wysokość cięcia – od 28 do 75 milimetrów. Posiada też dość pojemny kosz do 70 litrów.

Stalowe nadwozie oraz mocny silnik znacząco zwiększają niezawodność kosiarki oraz sprawiają, że koszenie staje się bardziej przyjemne. 

1. Gardena Robot R40LI

Gardena Robot R40LI to innowacyjne urządzenie, które automatycznie skosi trawnik, podczas gdy domownicy będą mogli cieszyć się wolnym czasem. Jest on przeznaczony do trawników o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. Jest niezwykle wydajny oraz niezawodny, a ponadto – nie pozostawia na trawników pasów, które będą szpecić ogród. Robot posiada regulację wysokości koszenia – od dwóch do pięciu centymetrów, co można ustawić za pomocą pokrętła. Gardena Robot R40LI posiada też duży panel ustawień oraz wyświetlacz, które umożliwiają zaprogramowanie kosiarki do trawy. Co ciekawe, urządzenie jest w stanie pracować nawet w trakcie deszczu, a ponadto automatycznie zatrzymuje się, gdy wykryje przeszkody, w tym dzieci albo zwierzęta.