Marihuana lecznicza – gdzie możemy ją kupić?

Marihuana lecznicza https://dobryskun.pl/, zwana także medyczną, od jakiegoś czasu jest w Polsce legalna. Niemniej jednak nie oznacza to, że każdy zainteresowany ma możliwość jej zakupu. Wręcz przeciwnie – lekarze przepisują ją jedynie w określonych przypadkach. Gdzie możemy kupić marihuanę medyczną? Jakie warunki musimy spełnić, aby móc ją kupić?

Popularność marihuany medycznej

Wiele z nas pamięta zapewne walkę o zalegalizowanie w Polsce marihuany medycznej. Mowa tutaj nie o marihuanie w ogóle, a właśnie jej medycznej odmianie, która posiada właściwości lecznicze. Marihuanę leczniczą przyjmują osoby, które nie są zainteresowane jej narkotycznym działaniem. Nie chodzi im bowiem o to, aby spożywać marihuanę dla przyjemności. Osoby te mają o wiele ważniejszy powód. Jest nim chęć uśmierzania bólu czy niwelowania innych objawów chorobowych. Marihuanę medyczną przyjmują najczęściej osoby chore na nowotwory, cierpiące na padaczkę czy stwardnienie rozsiane. Osoby, które regularnie ją zażywają twierdzą, że odczuwają pozytywne skutki jej działania na co dzień. Choroba nie jest dzięki temu aż tak uciążliwa. Chodzi bowiem o to, aby z marihuany wyciągnąć składniki odpowiedzialne nie za otumanienie, a na niwelowanie bólu. Nie służy ona bynajmniej do narkotyzowania się. Marihuana medyczna jest w Polsce legalna od 2018 roku, jednak na świecie mogliśmy ją legalnie zakupić już o wiele wcześniej. Nie leczy sama w sobie, ale pozwala zniwelować nieprzyjemne skutki choroby. Zażywanie jej zalecają lekarze specjaliści. Co ciekawe, nie wszyscy będą mieli prawo do jej przepisania. 

Marihuana lecznicza - gdzie możemy ją kupić?Marihuana medyczna tylko w aptece

Marihuanę leczniczą możemy kupić jedynie w aptece. Co więcej, musimy posiadać na nią receptę. Recepta musi być przepisana przez lekarza, który ma odpowiednie uprawienia. Dotyczą one możliwości wystawiania recept narkotycznych. Receptę możemy uzyskać podczas zwykłej konsultacji lekarskiej bądź online. Niemniej jednak musi wystawić ją lekarz do tego uprawniony. Jeżeli wystawi ją inny medyk, recepta jest nieważna. Farmaceuta nie wyda nam wtedy potrzebnego leku. W jakiej formie możemy przyjmować medyczną marihuanę? Najczęściej będzie to olej konopny https://dobryskun.pl/inne. Popularna jest również herbata konopna https://dobryskun.pl/zywnosc. O formie podania marihuany powinien zdecydować lekarz. Decyzja ta zależy przede wszystkim od stanu zdrowia osoby chorej. Pozostaje pytanie, czy marihuanę leczniczą możemy również kupić w aptekach internetowych? Te bowiem zdobywają coraz większą popularność. Dają możliwość zamówienia leków i dostarczenia ich pod wskazany adres. Apteki internetowe oferują również leki na receptę. Tyle, że pacjent musi odebrać je we własnym zakresie po okazaniu recepty. Nie ma możliwości dostarczenia ich bez recepty do domu. Kurier nie ma bowiem uprawnień do skontrolowania prawdziwości i rzetelności recepty. Co prawda od pewnego czasu lekarze mogą już wystawiać e-recepty, jednak apteki nie praktykują przyjmowania kodów bez osobistej wizyty pacjenta w aptece. Co więcej, marihuanę medyczną oferuje bardzo niewiele aptek w kraju. Czasami trzeba się porządnie naszukać, aby znaleźć taką, która marihuanę leczniczą sprzedaje. Nic więc dziwnego, że apteki online na ogół nie sprzedają medycznej marihuany. Mogłoby to bowiem prowadzić do nadużyć ze strony pacjentów. Często medyczna marihuana sprowadzana jest na zamówienie pod konkretną receptę. Trudno więc szukać marihuany medycznej w aptece online. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości apteki wprowadzą ją do swojej oferty. Wymaga to jednak pewnego udoskonalenia systemów aptecznych. Farmaceuta nie może mieć wątpliwości, że recepta na marihuanę jest prawdziwa i jej wykupienie realizuje właściwa osoba.

Co ze sklepami online?

Wiele sklepów online oferuje sprzedaż marihuany medycznej. Pytanie, czy jest to prawdziwa marihuana lecznicza, czy jedynie tani chwyt marketingowy? Zgodnie z powyższym, medyczną marihuanę możemy kupić jedynie w aptece. Sklep internetowy nie ma uprawnień do jej sprzedaży. W związku z tym każdorazowe tego typu ogłoszenie powinniśmy traktować z przymrużeniem oka. Sklepy czy to internetowe czy stacjonarne zwyczajnie nie mogą sprzedawać marihuany medycznej. Co zatem proponują owe sklepy? Zazwyczaj susz CBD, który nie jest w Polsce całkiem nielegalny. Często możemy go zakupić bez narażania się na odpowiedzialność karną. Niemniej jednak nie jest to marihuana medyczna. Ta zaś, jako jedyna, jest w stanie pomóc pacjentowi. Zawiera ona bowiem odpowiednie dawki substancji czynnych. Co więcej, dawki te powinny być dobrane przez lekarza, szczególnie w przypadku dzieci. Dziś już nie będziemy mieli większego problemu z uzyskaniem recepty na marihuanę leczniczą. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście stanowiło to wyzwanie, dziś jednak nie. W związku z tym nie kupujmy półśrodków, jeśli rzeczywiście potrzebujemy dobrego preparatu do walki z chorobą. Lekarz pomoże dobrać odpowiednią dawkę marihuany, a także będzie kontrolował ewentualne efekty uboczne. Co więcej, kupując w aptece mamy pewność, że nabywamy właściwy produkt, a nie podróbę w mniejszej niż powinniśmy dawce.