Tapety z motywami kwiatowymi

Wystrój wnętrz i tapety z motywami kwiatowymi – w aranżacji wnętrz niemal stale pojawiają się nowe trendy, ale tapety z motywami kwiatowymi nadal cieszą się dużą popularnością. Wybór pokryć ściennych z kwiatowymi nadrukami jest tak duży, że dokonanie właściwego wyboru może być trudne. W takim przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jakiego efektu oczekujesz.

Warunki korzystania z kwiecistej tapety

Chcąc uzyskać harmonijne wnętrze, należy wziąć pod uwagę kilka zasad podczas projektowania. Wybór rozmiaru wydruku powinien uwzględniać wielkość pomieszczenia. Jeśli w małym pomieszczeniu użyjesz tapety z motywem kwiatowym z bardzo dużymi elementami, będzie ona wyglądać zupełnie nie na miejscu i zdecydowanie lepiej wybrać mniejsze kwiaty.

Jeśli wybierzesz tapetę z przykuwającym wzrok kwiatowym wzorem, pozostałe detale wnętrza powinny pozostać w spokojniejszej tonacji, nie przykuwając uwagi. Jeśli jako akcenty wybierzesz jasne dodatki, tekstylia, a nawet oryginalne i jasne meble, wybierz bardziej neutralną tapetę.

Rozważ ogólny styl wnętrza. Jeśli jesteś bliżej nowoczesnego stylu, który znajduje odzwierciedlenie w twoich meblach i wystroju, możesz bezpiecznie wybrać tapetę z jasnymi dużymi kwiatowymi wzorami. W przypadku stylów rustykalnych bardziej odpowiednie są małe czcionki na jasnym tle. Balans kolorów jest zachowany nie tylko w pomieszczeniach, ale także na tapecie. Ważne jest, abyś nauczył się wyczuwać granicę między efektowną i atrakcyjną kombinacją a całkowicie złym smakiem.

Tapeta z motywem kwiatowym i aranżacją wnętrz

Warto łączyć tapetę z kwiatowymi wzorami z innymi materiałami dekoracyjnymi. Na przykład jedną ze ścian można pokryć dużą, jasną tapetą z motywem kwiatowym, resztę można pomalować na jeden kolor, pomalować tynkiem dekoracyjnym lub wykończyć laminatem itp. Jeśli wybierzesz tapetę na inne ściany, wzór na nich nie powinien kolidować z kwiatowym układem wzoru. Dzięki szerokiej gamie tapet możesz podzielić pokój, zaakcentować określone przestrzenie, efektywnie zaprojektować wnęki, oświetlić określone obszary i nie tylko. Obrazy z pejzażem doskonale zastąpią tapetę z drobnymi kwiatami, podkreślą również stylistyczną integralność pomieszczenia.

Podsumowując, możemy zauważyć, co następuje:

Jeśli używasz jasnych wzorów, wybierz meble o spokojniejszej i bardziej neutralnej tonacji. Jeśli pomieszczenie jest małe, nadruk w kwiaty również powinien być niewielki. Jeśli jest duży, dozwolone są większe wzory. Aby uzyskać rustykalny wygląd, wybierz tapety z pięknymi jasnymi kwiatowymi wzorami. Wybierając fototapetę z motywem roślinnym do wnętrza, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, ilość naturalności i sztucznego oświetlenia, wykończenie innych powierzchni, styl pomieszczenia oraz użyte meble. Jeśli użyjesz jasnych tapet z małymi kompozycjami kwiatowymi, mogą one stworzyć relaksującą atmosferę na ogólnym tle, jednocześnie ożywiając przestrzeń.

Jak używać tapety z kwiatowymi wzorami w pomieszczeniu

Tapety z motywami kwiatowymi
Tapety z motywami kwiatowymi

Po pierwsze równowaga i prostota. Użycie jasnych nadruków nada pomieszczeniu specjalny efekt, ale ważne jest obserwowanie linii, w przeciwnym razie uzyskasz odwrotny efekt. Ważna zasada: jeśli w tapecie zastosowano bardzo jasne i soczyste nadruki, to meble powinny wybrać spokojne i neutralne odcienie, w najprostszej formie, bez nadmiernej dekoracji i dekoracji. W stylu angielskim możesz jednocześnie użyć kilku elementów z kwiatami we wnętrzu. Jednak te dwa style stanowią wyjątek, dla wszystkich innych powinno się stosować wyłącznie kwiatowe wzory na ścianach i gładkich powierzchniach, w takim przypadku będzie to idealny wybór. Nie zapomnij wybrać rozmiaru. Jeśli pomieszczenie jest małe, nadruk na ścianie również powinien być niewielki. Jeśli nadal chcesz zobaczyć większe kwiaty w pokoju, ale nie możesz zmienić ich rozmiaru, wybierz ścianę lub dwie na taką kwiecistą tapetę.

Zobacz najpiękniejsze wzory:

Ściany z dużymi rysunkami zawsze wydają się nas wizualnie przybliżać, dlatego pomieszczenie wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli wybrałeś fototapetę z kwiatowym wzorem tylko na jedną ścianę, na pozostałe ściany wybierz monochromatyczny odcień oraz te, które będą dokładnie powtarzać odcień kwiatu, a nie otaczającego tła. Innymi słowy, jeśli niebieskie chabry są na białym tle, resztę ścian należy wytapetować lub pomalować na całkowicie chabrowy kolor. Na pozostałych ścianach dopuszczalne są również odcienie neutralne – szary, kremowy, biały itp. Połączenie tapety z kwiatowymi wzorami we wstążki lub w kratkę prezentuje się imponująco we wnętrzach. Surowe geometryczne wzory idealnie gładkie i zaokrąglone kwiatowe linie.

Róże na tapecie z kwiatowym wzorem

Taki nadruk można nanieść w pokoju dziecięcym czy sypialni, idealnie połączy się z tłem w pastelowych odcieniach, zbyt jasne kolory tylko zepsują przytulną atmosferę.

Piwonia na tapecie w kwiatowy wzór

Białe lub różowe piwonie będą doskonałym wyborem na tapetę z motywami roślinnymi we wnętrzu sypialni: stworzą lekką i relaksującą atmosferę z pewnym romantycznym akcentem. Ale żółte lub fioletowe piwonie, najlepiej bardzo małe, mogą ożywić nastrój w przedpokoju lub kuchni. W każdej oprawie z pewnością wyróżnią się bujne piwonie, które będą świetnym dodatkiem do każdego wnętrza.