Dlaczego warto zamontować rolety antywłamaniowe?

Od kilku lat w naszym kraju systematycznie wzrasta liczba zamontowanych w domach antywłamaniowych rolet zewnętrznych. Wiele osób zastanawia się jednak, czy inwestowanie w tego typu zabezpieczenia faktycznie ma sens. Często słyszy się, że montowanie rolet antywłamaniowych w domach, które znajdują się w stosunkowo spokojnej okolicy jest niczym innym jak drogą ekstrawagancją. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że wzmocnienie bezpieczeństwa to tylko jedna z wielu cech tego typu rolet. 

Osoby nastawione sceptycznie do rolet antywłamaniowych często zwracają uwagę na fakt, że same w sobie nie stanowią one szczególnie skutecznej zapory przed złodziejami. Oczywiście jest w tym ziarno prawdy. Aby idealnie spełniały one swoją rolę, zewnętrzne rolety powinny być częścią szerszego systemu zabezpieczeń. Warto jednak zaznaczyć, że poza funkcją stricte antywłamaniową, rolety tego typu mają jeszcze kilka innych, przydatnych zastosowań, które mogą odpowiadać za ich rosnącą popularność. Jakich? 

Doskonała izolacja przed warunkami atmosferycznymi

W ostatnich latach podczas sezonów letnich upały stały się szczególnie dotkliwe i wielu z nas marzy o tym, aby ich domy stanowiły od nich doskonałą ucieczkę. Zewnętrzne rolety mogą nam w tym nie lada pomóc. Dlaczego?  Warto wiedzieć, że we wnętrzu rolet antywłamaniowych znajdują się listwy, w których umieszcza się specjalną piankę. Wszystko na raz stanowi zaś doskonałą izolację podczas długich i gorących letnich dni. W przeciwieństwie do innych rodzajów rolet, czy chociażby zasłon i żaluzji, rolety zewnętrzne w pełni zabezpieczają przed nasłonecznieniem i nagrzewaniem się okien. W efekcie stanowią one doskonałe zabezpieczenie przed upałem i sprawiają, że nawet w ciągu dnia w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to znacznie tańsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla klimatyzatora. 

 

Doskonała ochrona przed utratą ciepła

 

Zamontowanie w domu rolet antywłamaniowych może znacznie wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jak to możliwe? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie okna są tym elementem domu, przez które ucieka najwięcej ciepła. Dlatego szczególnie w domach i mieszkaniach, których elementem są duże panoramiczne okna zachowanie ciepła staje się kluczową kwestią, a rachunki za ogrzewanie mogą być dla nas sporym wydatkiem. Zewnętrzne rolety antywłamaniowe mogą stanowić remedium na tę bolączkę. Wynika to bezpośrednio ze specyfiki ich budowy. Rolety antywłamaniowe montowane są bowiem w serii profili. Każda listwa w profilu wykonana została z aluminium, które z kolei wypełnione jest specjalną pianką, wtłaczaną do niego pod ciśnieniem. Wszystko na raz tworzy doskonałą warstwę izolacyjną. Właśnie dzięki temu właściciele domów z zamontowanymi roletami antywłamaniowymi często odczuwają znaczny wzrost temperatury w pomieszczeniach. Co za tym idzie, nie muszą one być ogrzewane w takim stopniu jak domy bez tego typu rolet. Wpływa to bezpośrednio na obniżenie rachunków za prąd. Nawet jeżeli z pozoru kwoty te wydają się niewielkie, w skali roku z pewnością będą stanowiły odczuwalną różnicę. 

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe to doskonała inwestycja

montaż rolet

 Jeżeli zastanawiamy się nad montażem rolet zewnętrznych, pamiętajmy o tym, że stanowią one znacznie wzmocnienie systemu bezpieczeństwa. To jednak nie jedyne ich zalety. Rolety antywłamaniowe stanowią doskonałą izolację przed warunkami atmosferycznymi. Latem pomagają nam uciec przed panującym na zewnątrz upałem, czyniąc nasz dom pomieszczeniem pełnych przyjemnego chłodu. Zimą zaś stają się skutecznym zabezpieczeniem przed zimnem. Mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wysokość rachunków za ogrzewanie, co w dłuższej perspektywie prowadzi do sporych oszczędności w budżecie domowym. Patrząc z tej perspektywy trudno się dziwić, że trend montowania tego typu rozwiązań zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych nie tylko się utrzymuje, ale także wzrasta. Mnogość zalet i konkretnych korzyści przekracza bowiem znacznie samą funkcję antywłamaniową rolet zewnętrznych. 

Ile trzeba za to zapłacić?

Wiemy już, że rolety antywłamaniowe pomogą nam oszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Ile jednak konkretnie będziemy musieli za to zapłacić. Wszystko oczywiście zależy od miejsca zakupu oraz aktualnych promocji, jednak ceny najtańszych rolet zewnętrznych zaczynają się od przedziału 200 – 500 złotych. Są to modele, które doskonale sprawdzą się w mniejszych oknach. Nieco droższe są rolety elektryczne. Ich cena waha się pomiędzy 700 a 1200 złotych. Najdroższe są oczywiście rolety antywłamaniowe montowane na zamówienie, specjalnie do naszych okien. Ich cenę trudno oszacować, ponieważ wynika ona zawsze z naszych indywidualnych zamówień i potrzeb. 

 

Żeby rolety antywłamaniowe stanowiły faktyczną zaporę przed włamywaczami, muszą być jedynie częścią systemu zabezpieczeń. Ponieważ mają jednak wiele innych pożytecznych funkcji, można śmiało powiedzieć, że są doskonałą inwestycją dla każdego właściciela domu jednorodzinnego lub mieszkania