Zasadność ozonowania biur

Atmosfera w biurze to klucz do produktywności zespołu. I nie chodzi tu o relacje międzyludzkie, ale o warunki zapewniające czystość powierzchni roboczych i powietrza w pomieszczeniach. Zdrowy mikroklimat wymaga inwestycji ze strony zarządzających. Ale koszty mogą być minimalne, jeśli procedura ozonowania biura zastąpi inne środki zapobiegawcze i dezynfekujące.

Co jest niewidoczne w biurach?

W biurach występuje olbrzymia kumulacja sprzętu i dokumentów, bez których praca księgowego, kierownika, dyrektora i innych pracowników jest nie do pomyślenia. Kurz nagromadzony przez lata jest pożywką dla organicznych i nieorganicznych produktów, które mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Warto pamiętać, że pracownicy z początkowymi objawami przeziębienia przychodzą do pracy i stają się nosicielami wirusów i bakterii, a to wpływa na wydajność całego zespołu. Znany jest uniwersalny sposób na pozbycie się kilku problemów, które hamują pracę przez kontakt z nieprzyjemnymi zapachami, alergenami oraz wszelkiego rodzaju wirusami i bakteriami, mającymi szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Ozonowanie biur to nowoczesne podejście do dezynfekcji i dezodoryzacji obiektów bez użycia syntetycznych składników chemicznych.

Czy biura potrzebują profesjonalnej dezynfekcji i dezodoryzacji?

Badania potwierdzają, że tego potrzebują. Dbanie o zdrowie pracowników to mądra decyzja menedżera. Jeśli zostały stworzone wszystkie warunki do pracy, ludzie mają ochotę dać z siebie wszystko, ponieważ nie ma rozpraszaczy, takich jak:

  • Nieprzyjemny zapach, który zaburza koncentrację, co jest ważne przy pracy z dokumentami, stwarza poczucie zażenowania podczas komunikacji z klientami, którzy również czują określony zapach i myślą o szybkim opuszczeniu biura.
  • Cząsteczki kurzu unoszące się w powietrzu, dostają się do dróg oddechowych, na błony śluzowe oczu i powodują dyskomfort swędzenia w nosie lub suchość oczu.
  • Bakterie namnażają się w miejscach publicznych, takich jak toaleta, jeśli nie zwraca się wystarczającej uwagi na czyszczenie tego obszaru. Słaba dezynfekcja przyczynia się do gromadzenia się nieprzyjemnych zapachów, niebezpiecznych bakterii i pleśni.

To tylko niektóre z punktów, istotnych dla biur, jeśli nie zwraca się wystarczającej uwagi na klimat w pomieszczeniach. Osoby ze skłonnością do alergii mają mniejszą wydolność, jeśli nasilą się objawy choroby (kichanie, swędzenie, kaszel, duszność, łzawienie oczu, katar). Stosowanie klimatyzatorów, jonizatorów powietrza, substancji zapachowych nie ratuje sytuacji, jeśli na dezynfekcję i ogólne sprzątanie pomieszczeń poświęcane jest mało czasu. Ozonowanie biur pozwala pozbyć się kilku problemów naraz bez użycia agresywnych środków niszczących nie wszystkie drobnoustroje, wirusy, bakterie i zapachy.

Ozonowanie biur nie jest mitem, ale rzeczywistością

Zaletą procedur wykorzystujących ozon jest to, że nie wymagają dużego zestawu narzędzi i środków do zwalczania substancji organicznych i nieorganicznych, które stanowią zagrożenie dla człowieka. Do profesjonalnego ozonowania biur stosuje się wyłącznie ozonator, który z powietrza w pomieszczeniu wytwarza ozon gazowy, uznawany w nauce za najsilniejszy naturalny utleniacz.

Gaz wypełnia całą kubaturę pomieszczenia, w którym odbywa się ozonowanie biura w celu:

  • Dezynfekcja.
  • Dezodoryzacja.
  • Dezynsekcja.
  • Deratyzacja.
  • Usuwanie pleśni.

Żadna patogenna mikroflora nie jest w stanie wytrzymać ozonu, który niszczy substancje na poziomie molekularnym, uniemożliwiając ich dalsze rozmnażanie. Ozon wnika w strukturę materiałów, co jest ważne, gdy pojawiają się specyficzne zapachy, które po prostu wżerają się w powierzchnię ścian, mebli, wykładzin podłogowych i AGD. Jeśli w biurze przeprowadzany był remont, zapach farby, kleju i innych materiałów na długo będzie przypominał o tym wydarzeniu i nie pozwoli w pełni cieszyć się efektem. Ozonowanie biura bez problemu radzi sobie z tym zadaniem. Liczba procedur zależy od ilości prac i wielkości pomieszczenia. Ale jest to nieporównywalne z okresem potrzebnym do całkowitego odparowania zapachu z biura ze słabą wentylacją. Zapobiegawcze ozonowanie pomieszczeń w czasie przeziębień pomoże zmniejszyć zapadalność na choroby wśród pracowników i uniknąć zakłóceń w zawieraniu kontraktów przy dużych projektach. Naturalny utleniacz jest bezlitosny dla wszystkich typów wirusów przenoszonych na ludzi przez unoszące się w powietrzu kropelki lub przez ręce w miejscach publicznych. Ozonowanie biur to opłacalna inwestycja, ponieważ zdrowie pracowników jest bezcenne.

Jak przeprowadza się ozonowanie w biurach?

Ozonowanie biura nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, ponieważ nie ma potrzeby demontażu drogiego sprzętu, obawiając się o jego bezpieczeństwo. Ozon nie pozostawia i nie wpływa na działanie żadnego sprzętu i wyposażenia. Miejsca pracy pozostają w swoim zwykłym stanie, wystarczy przeprowadzić czyszczenie na mokro i wynieść śmieci. Pracownicy muszą opuścić pomieszczenie w trakcie ozonowania, ponieważ stężenie gazu wytwarzanego przez ozonizator jest niebezpieczne dla ludzi. Jednak po zakończeniu zabiegu ozon się rozpuszcza i po przewietrzeniu stężenie osiąga akceptowalny poziom. Powietrze staje się czyste i świeże.