Wynajem autolawet – jako źródło dochodu?

Tak, jak najbardziej jest to możliwe z kilku względów. W tym artykule postaram się przybliżyć zasady funkcjonowania takiego biznesu, także postaram się odpowiedzieć czy warto zostać młodym przedsiębiorcą wynajmując lawety. 

www.readyrent.pl https://www.readyrent.pl

Bardzo dużo młodych osób zastanawia się nad otworzeniem własnej działalności, jedyni stawiają na firmy transportowe inni na małe sklepy, ale jest też pewna część młodych przedsiębiorców, którzy świadczą usługi wynajmu autolawet. Wbrew pozorom jest to coraz popularniejszy sposób na zarobek, a młodzi biznesmeni korzystając z nowoczesnych form promocji własnej firmy oraz posługując się nowoczesnymi pojazdami potrafią wzbogacić ofertę najmu diametralnie! 

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się cenom samych pojazdów. Uśredniając na zakup auto lawet przeznaczyć musimy około pięćdziesiąt tysięcy złoty. Czy jest to dużo- moim zdaniem nie, ponieważ inwestujemy pieniądze w narzędzie, które samo zarabia na siebie a później pracuje dla nas. Za tą kwotę jesteśmy w stanie nabyć oczywiście używaną, jednak w dobrym stanie auto lawetę, z wciągarką oraz najazdami. Po samym zakupie warto udać się do sprawdzonego mechanika, który zrobi całościowy przegląd pojazdu, wymieni płyny i dokona wszelkich niezbędnych napraw. Warto także zadbać o dobry wygląd naszego pojazdu, ponieważ będzie on świadczył o naszym podejściu do firmy i poziomie świadczonych przez nas usług. To samo tyczy się sprawności technicznej, dobrze utrzymane auto będzie nam służyć długo i wiernie o ile będziemy dbać o płyny i dobrej jakości części.

W czasie, kiedy nasz mechanik zajmuje się naszym pojazdem, możemy zająć się wypełnianiem odpowiednich dokumentów. Wynajem autolawet w Szczecinie https://www.readyrent.pl/wynajem-autolawet-szczecin.html wymaga tego, aby była to działalność zarejestrowana, musimy płacić podatki oraz rozliczać się z dochodów przed urzędem skarbowym. Jeżeli czujemy się na siłach możemy sami zająć się prowadzeniem księgowości i wszelkimi rozliczeniami, jednak polecałbym tutaj kontakt z kimś z branży, kto zna przepisy i będzie umiał nam dobrze doradzić a także prawidłowo rozliczyć to, co niezbędne. Wynajem autolawet jest o tyle wygodnym biznesem, że siedzibą naszej firmy może być nawet nasza piwnica, a pojazd trzymać możemy na podjeździe. Dlatego kiedy już zarejestrujemy naszą firmę, zrobimy porządek z papierami oraz odbierzemy nasz pojazd od mechanika powinniśmy skupić się na pozyskaniu klientów. Tutaj zaczynają się schody, ale jednocześnie rozkłada się przed nami wachlarz możliwości. Poziom naszej reklamy uwarunkuje liczbę potencjalnych klientów, dlatego na początku warto zainwestować nieco więcej czasu i pieniędzy w reklamę, ponieważ z czasem zaczniemy pozyskiwać klientów dzięki poczcie pantoflowej etc. Musimy też ustalić własny cennik, jednak nie dajmy się ponieść fantazji i wizji milionów. Zbyt duża cena najmu odstraszy klientów, a zbyt mała sprawi, że zakup pojazdu nie zwróci się a tym samym my, jako przedsiębiorcy nie zarobimy.

Wynajem autolawety https://www.readyrent.pl/wynajem-autolawet-szczecin.html to jeden z tego rodzaju działalności, która musi na bieżąco przynosić zyski, ponieważ każdy dzień zastoju generuje straty- pieniądz to czas- auto laweta stoi- czas leci- pieniądze przepadają. Dlatego warto prowadzić dziennik i pozyskiwać klientów z wyprzedzeniem, a jeżeli już mam dzień lub dwa zastoju to wykorzystajmy ten czas na zadbanie o stan naszej autolawety. Praktycznie tak właśnie wygląda prowadzenie firmy, która zajmuje się wynajmem autolawet, jak widać nie jest to łatwe i na naszej drodze możemy napotkać pewne trudności jednak jest to bardzo dochodowy biznes. Musimy jedynie być konsekwentni, dbać o sprzęt, firmę i przede wszystkim klientów.

Po pewnym czasie warto zainwestować w kolejny pojazd, aby nie tylko poszerzyć działalność, ale też zabezpieczyć się na wypadek awarii jednego z pojazdów lub innych nieprzewidzianych sytuacji, które z pewnością wygenerują straty jednak, jeżeli zabezpieczymy się wcześniej straty będą mniejsze lub w ogólnie nie odczuwalne. Jeżeli już przy zabezpieczeniach jesteśmy pamiętajmy, że jako przedsiębiorcy mamy prawo do zabezpieczenia się przepisami obowiązującymi na obszarze RP. Wynajmowana autolaweta stanowi naszą własność i w umowie najmu to my decydujemy, co wolno przewozić na naszych pojazdach a czego nie. Oczywiście ponad naszymi obostrzeniami najemcę obowiązuje kodeks drogowy, a także ograniczenia np. wagowe wbite w dowód rejestracyjny auto lawety. Zmierzając w stronę końca artykułu pozwolę sobie na taką dygresję. Jeżeli chcemy komuś pożyczyć samochód to zazwyczaj robimy to bez umowy jednak wówczas to osoba, której udostępniamy pojazd jest za niego odpowiedzialna, tym bardziej powinna uszanować, jeżeli poinformujemy ją, aby nie przewoziła w nim np. brudzących przedmiotów czy płynów. Tak samo jest z wynajmem autolawet, dodatkowo możemy wyraźnie zaznaczyć w umowie, że wszelkie zniszczenia zostaną naprawione na koszt najemcy.

Czy po przeczytaniu tego artykułu jesteś skłonny/na otworzyć własną działalność polegającą na wynajmowaniu auto lawet? Jeżeli tak to życzę Ci samych sukcesów natomiast, jeżeli nie to mam nadzieję, że rzuciłem nowe światło na tematykę wynajmu auto lawet, jako źródła dochodu.