Wciąż pojawiające się pytanie – czy warto samochód sprzedać w skupie aut?

Nikt z nas nie jeździ jednym samochodem przez całe swoje życie. Samochody podlegają eksploatacji i jazda nimi nie jest już do końca komfortowa. Co jak co, ale co  jakiś czas swój samochód zmieniamy na nieco nowszy model czy też całkiem na nowy samochód. Coś jednak musimy zrobić ze swoim starym autem. Czy zatem powinniśmy wziąć pod uwagę sprzedaż do skupu aut?

Czy warto sprzedać auto do skupu ze względu na cenę?

Wielokrotnie pojawia się pytanie ile tak naprawdę płacą skupy aut za samochody? Jak najbardziej jest to pytanie, na które dosyć trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Skupy powinny sprawdzać nieustannie rynek oraz go zbadać, aby móc proponować ceny o wiele korzystniejsze od cen, które proponuje konkurencja. Tym samym skup aut w ten sposób działający przyciąga do siebie wielu klientów, a oni z kolei są zadowoleni z tego, że otrzymają naprawdę dobrą kwotę za swój samochód.

Niestety skupów aut na przestrzeni ostatnich lat naprawdę powstaje bardzo wiele. Można to chociażby zauważyć nie tylko w Internecie, ale także na ulicach naszych miast. Głównie wzrok przyciągają reklamy oraz ulotki w nielegalnych miejscach informujące o działalności danego skupu. Gdybyśmy zagłębiają się w ten temat nieco bardziej, to najczęściej osoby oferujące kupno samochodów w ogóle nie prowadzą działalności gospodarczej czy też prowadzą ją na naprawdę niewielką skalę, a biznes opiera się tylko na tym, aby możliwie najtaniej kupić samochód, a dużo, dużo drożej sprzedać. Te firmy nawet nie posiadają swojej firm. Klientom oferują spotkania na benzynowych stacjach lub też w innych bardzo przypadkowych miejscach. Cała transakcja natomiast wraz z przekazaniem pieniędzy najczęściej ma miejsce w samochodzie co nie świadczy dobrze o tej firmie. Jak bardzo łatwo jest wywnioskować nie jest ani korzystne ani też bezpieczne. Zatem firmy tego typu bez siedziby oraz także ugruntowanej opinii na danym rynku musimy unikać.

Najlepiej korzystać z usług dużych skupów aut, które oferują swoje usługi w wielu miastach, gdzie posiadają swoje oddziały czy też siedziby. Śmiało możemy także korzystać ze skupów aut, które świadczą swoje usługi ogólnopolski. Są to w 99 procentach jak najbardziej sprawdzone jak i także bezpieczne firmy. Musimy mieć świadomość, że największe skupy aut proponują za nasze samochody ceny w granicach 80 do 90% rynkowej ceny w zależności od tego jaki model dany jest obecnie na rynku popularny.

Czy warto sprzedać samochód do skupu ze względu na czas?

Jak najbardziej warto. Skup aut mają to do siebie, że proponują w zasadzie natychmiastowy odkup samochodu w dniu dowolnym. W największych firmach jest to możliwe nawet w niedziele. Najważniejsze z punktu widzenia klienta jest to, że gotówka wypłacona zostanie nam w zasadzie natychmiast. Wiele skupów samochodów oferują możliwość dojazdu do klienta w celu odkupienia samochodu, w momencie gdy klient do skupu nie może dojechać. Oznacza to w praktyce nic innego jak to, że w praktyce można sfinalizować całą transakcję już w dwie czy też trzy godziny.

A czy ze względu na wygodę warto?

Musimy sobie powiedzieć śmiało, że rynek samochodów w Polsce jest jak najbardziej obecnie niezmiernie nasycony. Klienci niezwykle są wymagający. Klienci bezpośredni wymagają samochodów używanych, których stan jest idealny. Takie podejście osobę fizyczną chcąc sprzedać swój samochód prowadzić może do ogromnej frustracji osoby sprzedającej. W przypadku skupu samochodu sprzedać w zasadzie następuje od ręki. Rzeczoznawcy skupów samochodów doskonale znajdą samochodowy rynek i sobie zdają sprawę, że używane auto mieć może bardzo duży przebieg i w dodatku posiadać pewne mankamenty. Skupy aut również nie wykluczają samochodów ze względu na naprawy blacharskie czy też lakiernicze.

A jak z bezpieczeństwem?

Jak już zostało wspomniane musimy poszukać skupu, który posiada własny oddział oraz także biura, w których można śmiało dokonać transakcji. W przypadku skupu aut jak najbardziej transakcja jest bezpieczna. W przypadku kwot dużych transakcję powinniśmy sfinalizować w banku, w którym podpisujemy umowę oraz od razu wpłaca się gotówkę na konto osoby sprzedającej samochód.

Zatem jak wybrać dobry skup aut?

Na pewno powinniśmy się kierować niczym innym jak właśnie rozsądkiem. Jeśli mały skup samochodów bez siedziby zaproponuje nam o wiele wyższą cenę czy też cenę równą cenie rynkowe sprawa wydawać się może naprawdę podejrzana. Z charakterystyki działania skupów samochodów wynika, że kupować one muszą samochodu nieco poniżej rynkowej ceny. W wypadku przeciwnym skupy samochodów dokonać mogłyby kupna na rynku wolnym. Pamiętajmy, że poszukując odpowiedniego skupu samochodów poszukać warto opinii o konkretnej firmie w Internecie.

Nie działajmy w sposób pospieszny oraz spontaniczny. Do niczego dobrego to nie prowadzi. Musimy to mieć na uwadze. Co więcej także musimy wiedzieć, że niekoniecznie wybierajmy skup najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Postępując w ten sposób niestety możemy się natknąć na skup aut nie do końca dobrze oceniany.