Ważna decyzja przy projektowaniu strony internetowej

Ważna decyzja przy projektowaniu strony internetowej – najpierw musimy wybrać platformę, na której chcemy zbudować naszą stronę internetową. Wiele osób poleca WordPressa. Następnie pomyślmy o nazwie domeny dla Twojej witryny, aby inni mogli ją znaleźć. Powinien być chwytliwy i dokładny. Na koniec skonfigurujemy Twoją witrynę, wybierzemy motyw, dostosujemy wygląd i sprawimy, że będzie wyglądać świetnie.

Właściwa platforma — projektowanie stron internetowych

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest odpowiednia platforma. Istnieje wiele różnych CMS (systemów zarządzania treścią), z których możemy wybierać. Wybór odpowiedniej platformy powinien być naszym najwyższym priorytetem. W końcu nie chcemy działać na platformie, która nie pasuje do naszej witryny. Stworzenie własnej, w pełni funkcjonalnej strony internetowej nie musi być trudne. W rzeczywistości jest to całkiem proste, nawet dla początkujących bez dużego doświadczenia z komputerem. Jeśli wybierzemy niewłaściwą platformę, możemy napotkać problemy.

Niektóre platformy wymagają od nas znajomości HTML/CSS lub innych języków programowania. Dlatego musimy wziąć pod uwagę poziom projektowania stron internetowych, na którym obecnie się znajdujemy. Jeśli dopiero zaczynasz, warto wybrać WordPressa. Istnieją trzy główne systemy zarządzania treścią: WordPress, Drupal i Joomla!

Dlaczego warto wybrać WordPressa?

Po pierwsze, jest łatwy w użyciu i przyjazny dla początkujących. Platforma WordPress jest bardzo łatwa w użyciu. Jest intuicyjny i jeśli umiemy posługiwać się standardowymi programami Microsoftu, takimi jak Word czy Excel, nie będziemy mieć żadnych problemów. Najprawdopodobniej będziemy wiedzieć, jak publikować treści w Twojej witrynie.

Kolejną ważną zaletą jest to, że można go dostosować za pomocą odpowiednich wtyczek. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małej, czy dużej witryny, WordPress sobie z tym poradzi. Ponadto jest bardzo wydajny i odpowiedni dla większości typów stron internetowych. Jest to zaufana platforma na całym świecie. Może obsłużyć prawie każdą witrynę. Coraz więcej osób zaczyna przeglądać sieć na swoich telefonach lub tabletach, więc stwórzmy też wersję mobilną. Większość motywów WordPress jest również przyjazna dla urządzeń mobilnych. wolny. Wszystko, co musimy zrobić, to kupić nazwę domeny i hosting i zacząć.

WordPress jest dynamiczny i oferuje społeczność pomocnych programistów, którzy chętnie nam pomogą, jeśli utkniemy z projektowaniem stron internetowych.

Domeny i Hosting

Wydajmy trochę pieniędzy na nazwy domen i hosting, jeśli możemy. Wtedy strona na pewno będzie działać szybciej. Jeśli poważnie myślisz o swojej stronie internetowej, pozwól nam się nią zająć. Naprawdę warto! Wybór domeny może być nie lada wyzwaniem. Jednocześnie zbudowanie własnej strony internetowej może być najtrudniejszą rzeczą do zrobienia. Nazwa domeny powinna być chwytliwa, niepowtarzalna i łatwa do zapamiętania. Rozważmy 10 słów kluczowych lub terminów, które najlepiej opisują naszą witrynę. Gdy mamy już dużo, możemy śmiało łączyć, mieszać, dodawać przedrostki i sufiksy. W ten sposób możemy wpaść na świetny pomysł na Twoją domenę.

Unikalna nazwa domeny to podstawa. Nie kupujemy nazw domen, w przypadku których nasza strona będzie mylona z innymi witrynami. Bądźmy wyjątkowi, inaczej nie ma sensu kupować nazwy domeny. Nigdy nie kupuj nazwy domeny, która jest tylko liczbą mnogą, łącznikiem lub błędną wersją istniejącej nazwy domeny. Nie zapomnij o odpowiednim rozszerzeniu.

O czym pamiętać przy wyborze domeny?

Ważna decyzja przy projektowaniu strony internetowej
Ważna decyzja przy projektowaniu strony internetowej

Domeny.pl i .com są uważane za najbardziej wartościowe. To ważne, jeśli chcemy budować markę. W ten sposób będziemy lepiej kierować nasze reklamy do odbiorców na całym świecie. Ułatwi Ci to zapamiętanie i odnalezienie strony. Chociaż użytkownicy zwykle znajdują Twoją witrynę, wpisując Twoją markę w wyszukiwarce Google, pamiętaj, aby nazwa domeny była łatwa do napisania. Może to być frustrujące, jeśli pisanie wymaga dużego wysiłku. Domeny powinny być uporządkowane i łatwe do zapamiętania. Absolutnie chcemy mieć niesamowitą stronę internetową, którą wszyscy zapamiętają i będą polecać. Ułatwmy im to, stwórzmy angażującą domenę. Krótkie domeny to najlepszy wybór. Łatwo jest pisać i zapamiętywać. Będzie też lepiej prezentować się na materiałach marketingowych.

Należy jednak pamiętać o naruszeniu praw autorskich. To rzadki błąd, ale i tak go nie popełniajmy. Stwórzmy wspaniałą, unikalną domenę. Musimy upewnić się, że nie naruszamy praw autorskich. Na koniec pamiętajmy, że nazwy domen powinny być łatwe do wymówienia.

Konfiguracja strony

Teraz skupmy się na właściwej konfiguracji i profesjonalnym wyglądzie strony WordPress. Strona musi być funkcjonalna. Oczywiście najpierw musimy zainstalować WordPressa. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Zdecydujmy, czy kliknąć, czy zainstalować ręcznie. Pierwszy sposób jest bardzo prosty, więc wybiera go wiele osób. Zainstaluj WordPressa jednym kliknięciem. Większość konsol jest standardowo wyposażona w tę opcję montażu. Do tego służą pulpity nawigacyjne. Szybko stworzymy Twoją stronę internetową. Ręczna instalacja jest przeznaczona dla tych, którzy preferują niestandardowe rozwiązania, którzy wiedzą, jakich komponentów chcą, a jakich nie.