Przemysł 4.0

Przemysł 4.0 : nowa rewolucja przemysłowa – automatyka przemysłowa produkcja 4.0, niepodobna do żadnej poprzedniej, nieuchronnie zmieni sposób, w jaki pracujemy, bawimy się, spotykamy i robimy zakupy. Rozwiązania, które mają być wprowadzone do danego przedsiębiorstwa wymagają profesjonalnego ich dostawcy.

Ważna jest kompatybilność, możliwość łączenia oraz uzupełniania konkretnych elementów systemu. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w projektowaniu automatyki przemysłowej, serwisowaniu i naprawach. Zatrudniamy grupę najlepszych specjalistów, którzy wdrożą w przedsiębiorstwie innowacyjne technologie automatyzacji i robotyzacji.

Czym jest przemysł 4.0?

Przemysł 4.0
Przemysł 4.0

Czwarta rewolucja przemysłowa (przemysł 4.0) to nowe podejście do produkcji oparte na masowym wprowadzaniu technologii informatycznych w przemyśle, automatyzacji procesów biznesowych na dużą skalę oraz upowszechnieniu sztucznej inteligencji. Korzyści z czwartej rewolucji przemysłowej są oczywiste: zwiększona produktywność, większe bezpieczeństwo pracowników dzięki redukcji miejsc pracy w niebezpiecznych warunkach pracy, zwiększona konkurencyjność, rewolucyjne nowe produkty i wiele więcej.

Jak wszystkie poprzednie rewolucje przemysłowe, przemysł 4.0 zmienia nie tylko produkcję, ale całe nasze życie: gospodarkę, relacje między ludźmi, a nawet w pewnym stopniu samo rozumienie, co to znaczy być człowiekiem. Sztuczna inteligencja i robotyka, druk 3D, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, te najnowsze metody stają się częścią naszej codziennej egzystencji na naszych oczach.

Podstawowe czynniki przemysłu 4.0:

  • Internet rzeczy.
  • Przetwarzanie w chmurze.
  • Autonomiczne roboty.
  • Integracja pozioma i pionowa.
  • Rzeczywistość rozszerzona.
  • Cyfrowy bliźniak.
  • Cyberbezpieczeństwo.

Co jeszcze nas czeka z rozwojem przemysłu 4.0?

Teraz żyjemy w epoce zakończenia trzeciej, cyfrowej rewolucji, która rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego wieku. Jej charakterystycznymi cechami są rozwój technologii teleinformatycznych, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych. Cechą charakterystyczną przemysłu 4.0 jest w pełni zautomatyzowana produkcja, gdzie wszystkie procesy kontrolowane są w czasie rzeczywistym i z uwzględnieniem zmieniających się warunków zewnętrznych.

Systemy cyberfizyczne tworzą wirtualne kopie obiektów w świecie fizycznym, kontrolują procesy fizyczne i podejmują ważne decyzje. Są w stanie połączyć się w jedną sieć, współdziałać w czasie rzeczywistym, dostosowywać się i uczyć. Ważną rolę odgrywają technologie internetowe, które zapewniają komunikację między pracownikami a maszynami. Przedsiębiorstwa tworzą produkty zgodnie z wymaganiami indywidualnego klienta, optymalizując koszty produkcji. Rozwija się automatyzacja przemysłu https://plcontroll.com/, rośnie wykorzystanie mechanizmów sterowania dotykowego, usprawnia się proces wymiany danych i informacji analitycznych w czasie rzeczywistym.

Cyfryzacja: podstawa sukcesu

Automatyka przemysłowaCyfryzacja to podstawa kolejnej ery przemysłowej. Za pomocą technologii chmurowych przedsiębiorstwa i magazyny mogą teraz komunikować się ze sobą i wymieniać duże ilości informacji między różnymi oddziałami tej samej firmy, a proces ten trwa zaledwie ułamek sekundy. Te same  technologie charakteryzują niezawodny, przejrzysty i odporny na hakerów zasób, za pomocą którego transakcje są obecnie dokonywane na rynku.

Za pomocą czujników i analizy wczytanych do nich informacji, nowoczesne maszyny mogą samodzielnie uczyć się sposobów na zwiększenie efektywności swojej pracy. Tego rodzaju zdolność współczesnego sprzętu nazywa się sztuczną inteligencją. To ona bada dane, identyfikuje trendy, poprawia jakość operacji produkcyjnych i zwiększa produktywność przedsiębiorstw przemysłowych. Wykorzystując czujniki, komputery zbierają w czasie rzeczywistym informacje o zrównoważonym rozwoju, dane dotyczące wydajności, jakości i bezpieczeństwa ze wszystkich procesów. A a także diagnozują, przewidują i formułują zalecenia w oparciu o analityczne zasoby danych w chmurze.

Możliwa jest stała wymiana danych w całym łańcuchu produkcyjnym. Stwarza to optymalne warunki do planowania i pozwala na efektywną alokację zasobów. Procesy i komponenty można znormalizować cyfrowo i połączyć, dzięki czemu marzenie o inteligentnym przedsiębiorstwie stanie się rzeczywistością.

Logistyka: w drodze do poprawy jakości usług

Zmiany w preferencjach klientów dotyczących sposobu składania zamówień prowadzą do zmian w logistyce firmy i określają sposób dostarczania tych zamówień. W celu uproszczenia i racjonalizacji procesów logistycznych są one w pełni zautomatyzowane, co prowadzi do zmniejszenia ilości błędów i skraca czas potrzebny na dostarczenie produktów.

Po przewiezieniu palet z produktami do magazynu partie towarów są identyfikowane za pomocą skanera i przekazywane do magazynu. Zamówienia przekazywane są drogą elektroniczną, a produkty wymagane przez klientów są następnie przygotowywane do wysyłki za pomocą automatycznych wózków. Ponieważ produkty są skanowane na początku procesu wysyłki, ich transport może być stale śledzony, od hali produkcyjnej do magazynu, na całej trasie dostawy pod adres kupującego.

Polecamy:

Produkcja 4.0 – zmniejszenie wpływu na środowisko przy zachowaniu długotrwałego efektu

Cyfryzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych https://plcontroll.com/automatyzacja-procesow-produkcyjnych/ oraz procesu dostaw doprowadziła do odrzucenia obiegu papierowego w przedsiębiorstwach. Odejście od papieru zmniejsza emisje CO2 z zakładów produkcyjnych. Dane pochodzące z czujników w przedsiębiorstwach wskazują pracownikom obszary linii produkcyjnej, które można zoptymalizować. Stosowanie takich przyjaznych dla środowiska systemów zarządzania m.in. pomaga zredukować ilość odpadów na linii załadunkowej oraz całkowicie eliminuje problem błędnego oznakowania towaru. Zastosowanie robotów upraszcza procesy produkcyjne i poprawia jakość wytwarzanych produktów, co w efekcie prowadzi do wzrostu wydajności.

plcontroll – automatyzacja w przemyśle
plac Kilińskiego 3
71-414 Szczecin
720884319
www.plcontroll.com
Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl