Powód popularności lakierów hybrydowych

Jaki jest powód popularności lakierów hybrydowych? Lakier hybrydowy to nic innego jak polimerowa odmiana tradycyjnego lakieru do paznokci. Jego główne cechy to siła i trwałość koloru. Właściwości te uzyskuje się dzięki wysokiemu stopniowi pigmentacji produktu. Do utwardzania zmieszanego lakieru służą lampy UV lub UV LED. Moc lampy zależy od tego, jak długo trwa ten proces. Światło lampy pobudza zawarte w tym lakierze katalizatory.

Manicure mieszanymi lakierami można wykonać samodzielnie w domu. Warto jednak wybrać się do salonu kosmetycznego, w którym pracują doświadczeni profesjonaliści. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że manicure został wykonany prawidłowo i utrzyma się na płytce paznokcia nawet do 3 tygodni. Lakierów mieszanych nie powinny stosować osoby uczulone na którąkolwiek substancję zawartą w tych lakierach. Osoby z grzybicą lub infekcjami drożdżakami również powinny unikać mieszania lakierów. Istotnym przeciwwskazaniem do manicure mieszanego są również kurzajki, kurzajki i różnego rodzaju stany zapalne wokół paznokci.

Główne zalety mieszania lakierów

Jeśli do zdobienia używamy lakieru mieszanego utwardzanego lampami UV, nie musimy czekać, aż produkt sam wyschnie. Korzystanie z lampy UV sprawia, że ​​nie musimy się martwić o pozostawienie odcisków palców. Po wykonaniu manicure możemy od razu przystąpić do dowolnej czynności. Ponieważ ten manicure jest szybki, jest popularny wśród zapracowanych ludzi. Prawidłowo nałożony powinien utrzymywać się do 3 tygodni i pozostać promienny i piękny. Ogromną zaletą mieszania lakierów jest wysoka trwałość paznokci pokrytych tym produktem. W zależności od upodobań możemy nadać paznokciom błyszczące wykończenie lub eleganckie matowe wykończenie. Kosmetyki niezbędne do wykonania manicure mieszanego znajdziesz w sklepach stacjonarnych oraz sklepach internetowych. Firmy kosmetyczne oferują szeroką gamę lakierów do mieszania, dzięki czemu bez problemu znajdziemy wariant kolorystyczny, który nam odpowiada. Ten rodzaj lakieru nadaje się do długich paznokci, ponieważ zapobiega ich łatwemu łamaniu. Nie musimy się też martwić o żadne zanieczyszczenia. Jeśli masz alergię na lakiery mieszane, być może konieczna będzie wizyta u dermatologa lub alergologa.

Jak prawidłowo usunąć lakier?

Powód popularności lakierów hybrydowych
Powód popularności lakierów hybrydowych

Najpierw musisz ostrożnie złożyć najwyższy poziom. Następnie używamy płatków do makijażu nasączonych specjalnym lakierem hybrydowym. Musimy dokładnie owinąć każdy z naszych paznokci. Dopiero po owinięciu możemy owinąć go folią kosmetyczną. Po 5 minutach możemy przystąpić do usuwania zmieszanego lakieru za pomocą wacika. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, możesz odczekać kolejne 3 minuty i spróbować ponownie. Używanie mieszanego lakieru jest stosunkowo prostym procesem. Mimo to istnieje kilka kluczowych błędów popełnianych przez wielu amatorów. Na przykład nie ma potrzeby złuszczania naskórka ani nakładania zbyt grubej pasty. Kształt paznokci należy zastosować na ostatnim etapie i nie zapomnij użyć stałej podstawy. Niewłaściwe odtłuszczenie płytki paznokcia może mieć również wpływ na trwałość zdobienia lakierem mieszanym. Profesjonaliści też popełniają takie błędy. Dobrze wykonany manicure, który utrzymuje się na naszych paznokciach przez co najmniej 3 tygodnie. Jeśli popełnimy któryś z powyższych błędów, taki manicure odpadnie już po tygodniu.

Jak nakładać hybrydowy lakier krok po kroku

Ktoś, kto ma doświadczenie w nowościach kosmetycznych, powinien bez problemu zaaplikować tego typu lakier. Cały proces powinien zająć tylko kilka minut. Musieliśmy jednak zaopatrzyć się w lakier do paznokci, podkładki polerskie, bazę do mieszania, wybrany przez nas lakier do mieszania, lampę UV i blat do mieszania. Wstępnie należy starannie przygotować płytkę paznokcia przed przystąpieniem do dalszych zabiegów. Oznacza to między innymi opiłowanie paznokci, nadanie im preferowanego kształtu. Na koniec deskę należy zmatowić i wyczyścić odtłuszczaczem. Zanim przejdziemy do bazy, nie zapomnij o złuszczaniu skórek. Następnie cienką warstwę należy utwardzać przez 120 sekund pod lampą UV. W przypadku lamp LED wystarczy 30 sekund. Kolejnym krokiem jest nałożenie wymieszanego lakieru. W zależności od naszych preferencji wystarczą jedna lub dwie warstwy produktu. Ponownie używamy lampy do utwardzenia substancji. Top coat zmieszamy jako ostatnią warstwę. Kiedy wystarczająco stwardnieje, możemy przystąpić do obcinania paznokci. Polega na umyciu ich odtłuszczaczem, aby ich powierzchnia nie była lepka. Jeśli mamy zamiar samodzielnie wykonać manicure mieszany w domu, musimy pamiętać o nałożeniu lakieru mieszanego i bazy na brzegi paznokci. Ma to zapobiec przedostawaniu się tam powietrza.