Jak zrobić masaż relaksacyjny

Odpoczynek i relaks, to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Każdy potrzebuje chwili tylko dla siebie, aby móc oczyścić umysł i pozbyć się napięcia oraz stresu. Warto znaleźć chociaż odrobinę czasu na to, aby zrelaksować się i odpocząć. Dobrym sposobem na to jest masaż relaksacyjny, który może okazać się doskonałym prezentem dla najbliższych. Jak wykonać taki masaż? Jakie są jego zalety? O tym poniżej.

Zalety masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny to jeden z najszybszych, a jednocześnie najbardziej efektywnych sposobów na odstresowanie. Wystarczy poświęcić około godzinę w tygodniu, aby móc odczuć najlepsze efekty. Warto korzystać z masażu tego rodzaju regularnie. Oto największe jego zalety, o których warto wspomnieć:

  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • rozluźnienie całego organizmu,
  • głęboki relaks i odpoczynek,
  • ujędrnienie ciała oraz poprawa wyglądu skóry,
  • zmniejszenie poziomu stresu,
  • odpoczynek fizyczny oraz psychiczny.

Masaż relaksacyjny jest często zalecany osobom, które borykają się z problemami takimi jak napięcie mięśni. Mogą istnieć pewne przeciwwskazania, jak na przykład niektóre schorzenia, jest ich jednak bardzo mało. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny jest w pełni bezpieczny, z pewnością nie zaszkodzi a wręcz pomoże w zwalczaniu wielu dolegliwości.

Jak zrobić masaż relaksacyjny

masaż-gorącą-świecą-UrsynówKażdy dobry salon masażu oferuje klasyczne zabiegi, takie jak masaż relaksacyjny. Wiąże się to jednak z koniecznością wydania pewnej sumy pieniędzy oraz dotarciem na miejsce i powrotem. Niektórzy mogą także czuć się niekomfortowo, gdy obca osoba dotyka ich ciała. Niezależnie od tego, jaki jest powód chęci nauki masażu relaksacyjnego, w tym artykule znajdziesz kilka prostych kroków, które pozwolą doskonalić Ci tę sztukę. Warto zaproponować masaż relaksacyjny komuś bliskiemu, aby móc rozwijać swoje umiejętności i sprawić radość bliskiej osobie.

Przed przystąpieniem do masażu, należy poczynić odpowiednie przygotowania. Warto zadbać o nastrój, który sprzyja odprężeniu i pełnemu relaksowi. Ulubiona muzyka, świece i aromatyczne olejki sprawią, że chwila przyjemności będzie naprawdę satysfakcjonująca. Olejki eteryczne, które warto wykorzystać do masażu relaksacyjnego to:

  • olejek rumiankowy – łagodzi bóle, działa odżywczo oraz natłuszcza,
  • olejek eukaliptusowy – działa uspokajająco, pomaga w usuwaniu cellulitu, tonizuje skórę,
  • olejek rozmarynowy – oczyszcza skórę, pobudza krążenie,
  • olejek z drzewa sandałowego – nawilża i odżywia skórę, dodaje energii.

Aby zapewnić najwyższą jakość, należy dokonywać zakupu olejku do masażu w zaufanych sklepach.

Poza nastrojem i olejkiem, warto przed masażem przygotować ręczniki, a także chusteczki do usunięcia nadmiaru olejku. Jeśli nie posiadasz specjalnego łóżka do masażu, można wykonać go na krześle z niskim oparciem. Osoba, której ma zostać wykonany masaż, powinna pochylić się na takim krześle delikatnie do przodu. Taka pozycja będzie najwygodniejsza i najbardziej bezpieczna.

Masaż należy rozpocząć do równomiernego rozprowadzenia na ciele olejku do masażu. Okolice barków oraz szyi to obszary, które potrzebują dużej dawki odprężenia. To właśnie na tych miejscach warto skupić największą uwagę podczas wykonywania masażu relaksacyjnego. Warto używać całych dłoni, aby móc wykonać długi masaż bez uczucia znużenia. Plecy należy masować zaczynając od dołu, przechodząc w wyższe partie. Ruchy powinny być zdecydowane, ale jednocześnie delikatne. Warto użyć techniki ugniatania, ale trzeba zachować przy tym ostrożność, aby nie zaszkodzić masowanej osobie. Technika ta polega na wykonaniu okrężnych ruchów końcówkami palców, wykorzystując przy tym delikatny ucisk. Zabieg warto zakończyć delikatnymi ruchami, wykonywanymi za pomocą rozdzielonych palców, bez użycia siły.

Trzeba pamiętać o tym, że bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, można zrobić komuś krzywdę. Należy więc zrezygnować z użycia dużej siły, a także zachować ostrożność. Chociaż masaż relaksacyjny jest bardzo przyjemny, nieodpowiednio wykonany może okazać się niebezpieczny. Jeśli pragniesz nauczyć się prawdziwego masażu relaksacyjnego, zapisz się na odpowiedni kurs albo szkolenie.

Zobacz także:

Kursy i szkolenia

Warto pamiętać o tym, że nieprawidłowo wykonany masaż może zaszkodzić osobie masowanej. Stosowanie zbyt mocnego ucisku czy nieodpowiednie ruchy mogą sprawić, że konieczna będzie wizyta u profesjonalisty. Warto skorzystać z dostępnych ofert kursów oraz szkoleń, dzięki którym można nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności na temat masażu relaksacyjnego. Takie zajęcia prowadzą doświadczeni profesjonaliści, którzy chętnie przekazują wiedzę kursantom. Uczestnicy mają okazję wziąć udział zarówno w zajęciach teoretycznych jak i tych praktycznych. Wszystko co potrzebne do nauki, jest na takich kursach i szkoleniach zapewnione. Warto odbyć takie szkolenie, aby móc udzielać bezpiecznego masażu relaksacyjnego innym. Takie kursy dostępne są w każdym dużym mieście, ale również w mniejszych miejscowościach. Można skorzystać z różnorodnej oferty i zapisać się także na naukę innych rodzajów masażu.