Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny

Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny – planujesz wesele i chciałbyś bądź chciałabyś, aby ta chwila była wyjątkowa i niezapomniana? Marzy Ci się, aby ludzie wspominali Twoje przyjęcie weselne przez kolejnych kilka lat? A może po prostu nie lubisz utartych schematów i uwielbiasz urozmaicać swoje życie w przeróżne ciekawe atrakcje? Wynajem namiotu na wesele to luksus, jakiego sobie nawet nie wyobrażasz!

Przyjęcie jakich mało!

Dokładnie tak! Niewiele osób decyduje się na zorganizowanie tak wymyślnej i wyjątkowej uroczystości weselnej! Wszystko przez stare, dobrze nam znane schematy, które na przestrzeni wieków, utarły się w naszym społeczeństwie. Ponadto, wiele par młodych, nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat takiej formy weselnego przyjęcia. Ludzie obawiają się, że coś pójdzie nie tak, jak powinno. Oczywistym jest, iż taka uroczystość odbywa się raz w życiu i musi być w stu procentach udana i pamiętana na długo. To główny powód, przez który rezygnuje się z takiej formy ceremonii, wybierając tradycyjną już remizę. Świeże powietrze jednak, oraz multum możliwości, jakimi darzy nas weselny namiot, powinny nam jednak dać do myślenia podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Świeże powietrze jednak, może stracić jakiekolwiek znaczenie, kiedy pogoda będzie co najwyżej marna. W takim wypadku przy odpowiednim, wcześniejszym przygotowaniu i zabezpieczeniu się, absolutnie nie trzeba się o to martwić. Przy niezbyt atrakcyjnych temperaturach, świetnie sprawdzi się wynajem nagrzewnicy elektrycznej, która doskonale zatroszczy się o Waszych gości. Rewelacyjna przy kiepskich warunkach atmosferycznych, które znienacka mogą zaskoczyć Ciebie i Twoich gości. Świetna również podczas organizacji przyjęcia weselnego w niezbyt kolorowych i ciepłych porach roku, takich jak jesień czy zima. Wynajem nagrzewnic zatem, to bardzo ważna sprawa! Z drugiej strony, możemy mieć do czynienia z sytuacją zupełnie odwrotną. Wesele w strugach słońca i potu, które może być później źle wspominane nie tylko przez Ciebie, ale przede wszystkim przez gości. Aby temu zapobiec, śmiało można podwinąć ściany namiotu ku górze, robiąc w ten sposób wyśmienity i naturalny przeciąg. Prawda, że jest to bardzo ciekawe i elastyczne rozwiązanie?

O czym warto pamiętać?

Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny
Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny

Przede wszystkim, liczą się dla nas goście oraz ich komfort, o jaki powinniśmy się w stu procentach zatroszczyć! O czym w tym celu należy pamiętać? Z pewnością musimy poinformować wszystkich uczestników, o nowoczesnym przyjęciu, jakie planujemy. Przykro byłoby patrzeć, jak nieprzygotowani wcześniej goście, przewracają się na trawie z powodu złego doboru obuwia. Szpilki nie będą odpowiednim rozwiązaniem na tego typu imprezie weselnej. Wynajem stołów i krzeseł, to kolejny ważny punkt naszych przygotowań. Należy wszystko dokładnie przemyśleć, aby wnętrze, które posiadał będzie nasz namiot, nie kolidowało z naszymi decyzjami. Stoły oraz krzesła, powinny zostać zaaplikowane w nasze wnętrze tak, aby nie tworzyć później przeszkód, których można było uniknąć na wcześniejszym etapie. Należałoby wcześniej sprawdzić, czy wypożyczalnia krzeseł, na którą się decydujemy, użyczy naszym gościom naprawdę wygodnego sprzętu. Warto także przemyśleć dodatkowe ułatwienie, dla osób palących papierosy. Mały taras ustawiony przed namiotem, jest świetnym wyjściem!

Kolejny dość ważny, dla niektórych bardziej ambitny element, dla innych nieco mniej, to oczywiście odpowiednie ozdobienie i udekorowanie namiotu. W tym wypadku, wszystko leży w Waszej gestii. Możecie podejść do tego na tyle ambitnie, że zatrudnicie odpowiednią osobę bądź firmę, która zadba o to w każdym szczególe. Możecie również sami zatroszczyć się o swoje wymarzone wnętrze. Decyzja należy jedynie do Was. Jak widać, wynajem namiotów eventowych to świetne rozwiązanie, ale również wielka odpowiedzialność i szereg wymagających zadań dla organizatorów. Kolejna kwestia, to odpowiedni i trafiony catering. Trzeba się poważnie zastanowić nad zatrudnieniem odpowiedniej firmy tak, aby jedzenie, które trafi na stoły naszych gości, było jak najwyższej jakości. Na koniec pozostaje jeszcze sprawa parkietu, którą trzeba wyjątkowo dobrze rozplanować. Goście bowiem muszą mieć odpowiednią ilość miejsca do tańca.

Jak rozkładać i składać namioty weselne?

Przede wszystkim, musimy wybrać odpowiednie miejsce, odpowiadające nam oraz gościom, których zaprosimy. Należy sprawdzić, czy firma nie dostarczyła nam zbyt małej ilości elementów do rozłożenia naszego namiotu weselnego. Jeśli niczego nie brakuje, zabieramy się za rozkładanie stelaża namiotu. Po wykonaniu tego zadania, musimy odpowiednio rozłożyć dach namiociku na wcześniej rozłożonym stelażu. Bardzo ważne przy tym, jest to, abyśmy odpowiednio przymocowali brzegi dachu do stelaża. Następnie powinniśmy rozciągnąć w miarę możliwości jak najbardziej nasz stelaż i napiąć na nim dach. Wbudowane mocowania, w prosty sposób pomagają nam zabezpieczyć jak najlepiej rozciągnięty stelaż. Na koniec pozostaje już tylko przymocować ściany namiotu. Chcąc złożyć namiot, postępujemy dokładnie tak samo, trzymając się jedynie odwrotnej kolejności powyższej instrukcji. To wszystko! Prawda, że nie jest to bardzo skomplikowana sprawa? Dobrej zabawy!