Jak chronić wyświetlacz swojego smartphone’a?

Zakup nowego smartphone’a lub tabletu to niemały wydatek, dlatego warto jest zabezpieczyć swój najnowszy nabytek przed niechcianym zniszczeniem, do którego najczęściej dojść może na skutek upuszczenia telefonu lub jego wyślizgnięcia się. Podczas takich sytuacja najbardziej delikatną i wrażliwą jego częścią jest oczywiście ekran, który bez odpowiedniego zabezpieczenia w bardzo łatwy sposób może się potrzaskać. Często naprawa lub wymiana ekranu telefonu to wydatek do nawet kilkuset złotych. Z tego powodu kupnie nowego telefonu zawsze towarzyszyć powinien równolegle zakup odpowiednich akcesoriów ochronnych takich jak obudowy, pokrowce, etui, folie ochronne czy też szkło hartowane. 

Akcesoria ochronne do telefonów – niezbędność czy też droga fanaberia?

W momencie gdy stajemy się nabywcami nowego telefonu nie zawsze myślimy o tym, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć go przed uszkodzeniem na jakie będzie on stale narażony, nawet podczas codziennego użytkowania. Dlatego wydając tak dużą sumę pieniędzy nie warto jest oszczędzać na etui, czy też materiałach takich jak folie ochronne na wyświetlacz – są one bowiem nam niezbędne, jeżeli chcemy cieszyć się najnowszym smartphone’em przez długi czas – bez przykrych niespodzianek.

Dzięki odpowiedniemu etui nasz telefon nie zostanie zniszczony nawet podczas silnych wstrząsów czy upadków. Niektóre z nich są nawet wodoodporne co jest niezwykle przydatne zwłaszcza, jeżeli często przebywamy na deszczu oraz jesteśmy fanami wędkowania. Z kolei wspomniane wcześniej folie ochronne zabezpieczą wyświetlacz telefonu przed porysowaniem oraz ewentualnym potrzaskaniem się w razie upadku.

Jak widać więc tego typu akcesoria nie stanowią zbędnych gadżetów – lecz są bardzo przydatne i w dłuższej perspektywie czasu pozwolą nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy jakie musielibyśmy wydać na naprawy uszkodzonych aparatów.

Czy warto inwestować w folie ochronne?

Wielu z nas zastanawia się czy folie ochronne dobrze spełniają swoje funkcje i zadania oraz czy są one w stanie skutecznie ochronić nasz wyświetlacz przed uszkodzeniem, porysowaniem lub też roztrzaskaniem.

Folie ochronne to ekonomiczne rozwiązanie, jeżeli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup bardziej solidnego szkła hartowanego na wyświetlacz naszego telefonu komórkowego. Dobrej jakości folie ochronne są jednak w stanie skutecznie zabezpieczyć nasz aparat przed zniszczeniem i jest to zdecydowanie lepszy wybór niż całkowite niezabezpieczenie telefonu.

Kupując folie ochronne do telefonu powinniśmy jednak kierować się ich jakością oraz wybierać sprawdzone produkty znanych i cenionych producentów, dzięki czemu zyskujemy  wiele większą pewność, iż nasz aparat zostanie solidnie zabezpieczony, a ekran będzie wciąż odpowiednio reagował na nasz dotyk i użytkowanie folii nie pogorszy w znaczący sposób użytkowanie samego smartphone’a.

Ponadto zwrócić szczególną uwagę należy na to czy folia jaką mamy zamiar zakupić będzie odpowiednio dopasowana do konkretnego modelu naszego telefonu.  Nie powinna ona bowiem z żadnej strony odstawać lub zakrywać głośnika w naszym smartphonie.

Jak we właściwy sposób przykleić folię ochronną?

Czynność jaką jest właściwe przyklejenie folii ochronnej do ekranu telefonu wymaga nie lada precyzji oraz odpowiedniego przygotowania, dlatego należy sobie zdać z tego sprawę jeszcze zanim zaczniemy przyklejać folie ochronne. Naklejona w nieodpowiedni oraz niedokładny sposób folia ochronna może bowiem nie spełniać swojej podstawowej funkcji, a ponadto jest w stanie zwyczajnie przeszkadzać nam w normalnym i prawidłowym użytkowaniu naszego telefonu, na przykład sprawiając, że obraz na ekranie stanie się zamazany i mniej widoczny niż byłoby to przy prawidłowym przyklejeniu folii do wyświetlacza. Ponadto jeżeli w sposób nieumiejętny i niedokładny przyklejamy folię to nasz wyświetlacz może mniej reagować na dotyk przez co jakość użytkowania smartphone’a ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Na szczęście wiedząc jak w odpowiedni i umiejętny sposób przyklejać folie ochronne do telefonu mamy bardzo duże szanse na powodzenie. Możemy także zakupić więcej niż jedna sztuka produktu w razie sytuacji gdyby mimo starań folia została źle naklejona lub dostało się pod nią powietrze. Wtedy to możemy odkleić folię i spróbować ponownie ją nakleić –  oczywiście wykorzystując do tego celu kolejną sztukę.

Należy pamiętać, iż przed przystąpieniem do naklejania folii na wyświetlacz telefonu – musi on zostać bezwzględnie oczyszczony nawet z najmniejszych warstw kurzu lub pyłu. Tylko dzięki temu możemy mieć pewność, że pod folię nie dostanie się powietrze i nie utworzą nieestetyczne oraz przeszkadzające w użytkowaniu telefonu bąbelki oraz grudki.  Również po każdej nieudanej próbie naklejenia folii powinniśmy bardzo dokładnie oczyścić wyświetlacz telefonu z pozostałości kleju oraz odpowiednio go odtłuścić.

Dobrze oraz precyzyjnie naklejona folia dobrej jakości, która jednocześnie pasuje do modelu naszego telefonu jest w stanie zapewnić mu skuteczną ochronę przed roztrzaskaniem i zarysowaniem.