Ile kosztuje jeden implant? – Najważniejsze aspekty

Ile kosztuje jeden implant? – Najważniejsze aspekty: jeżeli posiadasz pewne ubytki w swoim uzębieniu z pewnością powinieneś pomyśleć o naprawie swojego uśmiechu. W obecnych czasach można tego dokonać za pomocą różnorodnych rozwiązań. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się wszczepianie implantów zębowych. Osoby, które zainteresowane wszczepieniem implantów zębowych mają możliwość dokonania tego w wielu gabinetach dentystycznych na terenie całego naszego kraju. Istnieje również możliwość wszczepienia różnego rodzaju implantów, jak również istnieje sposobność zrobienia tego za pomocą różnorodnych metod.

Otóż, jeżeli chodzi o rodzaje implantów to rozróżnia się: implanty zębowe tytanowe, ale też implanty zębowe cyrkonowe. Z kolej, jeżeli o rodzaje metod, którymi dokonywane zostaje wszczepienie implantów to wyróżnia się tutaj przede wszystkim: wszczepienie implantów zębowych metodą jednofazową, jak również wszczepienie implantów zębowych metodą dwufazową. W niniejszym artykule przekażemy Państwu kilka istotnych informacji odnośnie tego, dlaczego warto zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych, ale również odnośnie tego, ile kosztuje jeden implant. Zapraszamy serdecznie!

Co należy rozumieć przez implanty zębowe?

Ile kosztują sztuczne zęby?Przez implanty zębowe należy rozumieć nic innego, jak tworzywo sztuczne, które jest wykonane w taki sposób, aby w jak największym stopniu przypominało nasze naturalne zęby. Otóż, jak już powyżej zostało powiedziane, to istnieją dwa główne rodzaje implantów zębowych, do których zalicza się implanty zębowe tytanowe oraz implanty zębowe cyrkonowe. Otóż, implanty zębowe cyrkonowe są znacznie droższe od implantów tytanowych, ale również są o wiele bardziej zbliżone do wyglądu naszego naturalnego uzębienia. Natomiast, jeżeli chodzi o implanty zębowe tytanowe to są one stosunkowo tańsze od implantów zębowych cyrkonowych i przy tym charakteryzują się również tym, że ich wytrzymałość jest o wiele większa, jeżeli chodzi o różnorodne przetarcia i pęknięcia w naszej jamie ustnej.

Myślisz nad założeniem implantów zębowych, ale zastanawiasz się, czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia? Jeżeli tak, to o tym musisz pamiętać w szczególności!

Wiele osób w naszym kraju zastanawia się na założeniem implantów zębowych ze względu na występowanie w ich jamie ustnej różnorodnych ubytków zębowych. Aczkolwiek również to samo grono osób zastanawia się zapewne, czy zakładanie implantów zębowych jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym warto poruszyć ten temat, bowiem jest on bardzo ważny. Trzeba jednak pamiętać przede wszystkim, że założenie implantów zębowych jest oczywiście w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, aczkolwiek pod warunkiem, że nie posiadamy jakichkolwiek przeciwwskazań odnośnie tego działania, jak również, jeżeli stosujemy się w pełni do zaleceń lekarza przeprowadzających taki zabieg odnośnie dalszych działań po zabiegowych.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów zębowych

Do przeciwwskazań odnośnie założenia implantów zębowych zalicza się przede wszystkim takie kwestie jak:

 • czas trwania ciąży
 • czas karmienia piersią
 • borykanie się z problemem nowotworów
 • borykanie się z problemem stwardnienia rozsianego
 • borykanie się z problemem zdrowotnym, jakim jest choroba miażdżycy
 • występowanie różnorodnych chorób związanych z nieodpowiednim funkcjonowaniem serca
 • występowanie różnorodnych chorób związanych z nieodpowiednim krążeniem krwi
 • występowanie różnorodnych chorób związanych z nieodpowiednim ciśnieniem
 • zbyt młody wiek
 • alkoholizm
 • narkomania
 • uzależnienie od palenia wyrobów tytoniowych

Jaka jest cena jednego implantu zębowego?

Cena implantu zębowego zależy przede wszystkim od tego, jakim rodzajem implantu zębowego jesteśmy zainteresowani, jak również od tego, w jakim gabinecie stomatologicznym decydujemy się na przeprowadzenie takiego zabiegu. Otóż, jeżeli chodzi o implanty zębowe tytanowe to za jeden ząb trzeba się liczyć z ceną około 1700 złotych. Natomiast, jeśli jesteśmy zainteresowani wszczepieniem jednego implantu zębowego cyrkonowego to musimy się liczyć z kosztem około 2400 złotych.

Jakie czynniki przyczyniają się do tego, że warto wszczepić sobie implanty zębowe?

Występuje w chwili obecnej bardzo dużo czynników, które przyczyniają się do tego, że warto sobie wszczepić implanty zębowe. Bowiem do jednych z najważniejszych czynników należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: skorygowanie rysów twarzy, poprawa zdrowia w jamie ustnej, a także estetyczny uśmiech i zwiększenie poczucia własnej wartości i poczucia o wiele większego komfortu w kontaktach z innymi osobami.

Co składa się na koszt przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych?

Na koszt wszczepienia implantów zębowych składają się przede wszystkim takie elementy jak: wynagrodzenie lekarza stomatologa, wykorzystane narzędzia podczas przeprowadzania zabiegu wszczepiania implantów zębowych, jak również tworzywo sztuczne, które zostanie umieszczone w naszej jamie ustnej, jako sztuczny ząb. Należy jednak pamiętać, aby każdy takie zabieg był w pełni przemyślany.