Agencja detektywistyczna Wrocław: jeżeli sytuacji zmusi nas do skorzystania z usług detektywistycznych, staniemy przed wyborem właściwej agencji. Jak dokonać wyboru dobrego detektywa? Czy powinniśmy się kierować wybierając odpowiednią agencję detektywistyczną? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Rekomendacje oraz opinie
Zawsze dobrym rozwiązaniem, będzie zasięgnięcie opinii u znajomych albo rodziny. Być może, ktoś z naszego najbliższego otoczenia skorzystał już kiedyś z usług świadczonych przez agencję detektywistyczną i może podzielić się z nami relacją z prowadzenia współpracy z wybranym przedsiębiorstwem. Poza tym, spytać możemy także o rekomendacje miejscowej policji, adwokatów albo notariuszy, którzy nierzadko mają okazję prowadzenia współpracy z tego typu firmami. Niewątpliwie, do naszej dyspozycji są także opinie zgromadzone w sieci, niemniej jednak dobrze będzie podchodzić do nich z pewną rezerwą. W dobie powszechnego sieciowego marketingu, zamieszczanie negatywnych czy też pozytywnych opinii odnośnie do wybranej agencji, jest bardzo łatwe. Nie zawsze, jednakże referencje w Internecie poparte będą faktycznym doświadczeniem. Niestety, zdarzyć się mogą przedsiębiorstwa, które zlecą napisanie pozytywnych opinii, ale też wystawienie opinii negatywnych dla własnej konkurencji. Musimy brać pod uwagę, że w większości sytuacji klienci zwracają się do agencji detektywistycznych z prywatnymi sprawami. Co za tym idzie, niezbyt chętnie dzielą się z innymi osobami informacjami odnośnie do takiej współpracy. Zwykle nie chcą się nawet przyznać do skorzystania z detektywistycznych usług.
Zalecane jest korzystanie z usług agencji detektywistycznych, które należą do stowarzyszeń oficjalnych, takich jak chociażby Polskie Stowarzyszenie Detektywów Licencjonowanych. Możemy skontaktować się bezpośrednio z wymienionym stowarzyszeniem i pozyskać rekomendację dla firmy z naszego regionu. Istnieje także opcja wyszukania samodzielnego agencji według jej lokalizacji. Ponadto, jeżeli wybrana przez nas detektywistyczna agencja nie będzie się wywiązywała z warunków zawartych w umowie, mamy prawo do napisania skargi do zarządu wymienionego stowarzyszenia. Sprawa sprawiającego problemy detektywa, będzie rozpatrzona w sposób bezpośredni przez koleżeński sąd stowarzyszenia, co może zakończyć się wykluczeniem wybranej osoby z grona członków opisywanej organizacji.
Rejestr działalności detektywistycznej
Prowadzenie detektywistycznej działalności, związane jest z uzyskaniem odpowiedniego wpisu do rejestru firm, zajmujących się wykonywaniem działalności regulowanej w zakresie detektywistycznych usług. Każda spośród legalnie działających firm detektywistycznych, znajduje się na takiej liście. Rejestr wprowadzono na podstawie ustawy o detektywistycznych usługach z roku 2001, zaś firmy wpisywano do niego dopiero od roku 2004. Warto mieć na uwadze, iż wybrane detektywistyczne agencje prowadziły działalność już z początkiem lat 90-tych. Dlatego też, w ich wypadku data wpisu zrobionego do rejestru, nie pokrywa się z początkiem działalności agencji. Istotną informacją, którą zawarto w rejestrze detektywistycznych usług, będzie kolumna związana z wykreślaniem z rejestru, która równoznaczna jest ze skończeniem detektywistycznej działalności przez wybraną firmę.
Doświadczenie wybranego detektywa
Doświadczenie w zawodzie detektywa, odgrywa niezwykle istotną rolę. Niektóre zlecenia albo sytuacje mogą wydawać się nam takie same, niemniej jednak mający doświadczenie detektyw zdaje sobie świetnie sprawę, jakie niespodzianki mogą na niego czekać. Utrzymanie się w Polsce jako detektyw, nie stanowi łatwego zadania. Dlatego też firmy, które funkcjonują dobrze od wielu lat posiadają odpowiednią pozycję na rynku. Równocześnie mają też sprawdzonych pracowników oraz spore doświadczenie.
Siedziba agencji detektywistycznej
W dobrym stylu, będzie zaproszenie nas jako klientów do siedziby agencji detektywistycznej. W czasie takiej wizyty, możemy dokonać wstępnej oceny danej firmy, jak również zapoznać się z referencjami i nagrodami przyznanymi danej agencji, które zwykle umieszczone są w dobrze widocznych miejscach. Poza tym, ważną informacją dla nas może być fakt, iż agencja nie znajduje się w mieszkaniu prywatnym, ale ma niezależne, własne biuro.
Niewątpliwie, zdarzyć się mogą sytuacje, gdy spotkanie w stacjonarnej siedzibie nie będzie możliwe, przykładowo w czasie pobytu w innym mieście. Mający doświadczenie detektyw wybierze wówczas ustronną lokalizację w nie zatłoczonej, cichej restauracji albo wynajmie niewielką konferencyjną salę.
Licencja detektywistyczna
W czasie pierwszego ze spotkań, detektyw powinien nam pokazać licencję imienną, na podstawie, której może wykonywać swoją profesję. Wzór licencji państwowej został określony w rozporządzeniu z dnia 9 sierpnia roku 2004 w sprawie trybu i wzorów wydawania detektywistycznych licencji. Z tekstem owego rozporządzenia, można się zapoznać chociażby na odpowiednio wybranej stronie internetowej.