7 nieprawdziwych informacji na temat przeszczepu włosów

Przeszczep włosów staje się coraz bardziej preferowanym sposobem w walce z wypadaniem włosów i wiąże się z doskonałymi wynikami. Pierwszym krokiem jest proces decyzyjny, który pozwoli mieć naturalne i zdrowe włosy. Proces decydowania o przeszczepie włosów rozpoczyna się od momentu, w którym utrata włosów zwiększa się z dnia na dzień. Jeśli chodzi o zdrowie, pozyskiwanie wiarygodnych informacji trzeba rozpocząć u specjalistów którzy, na co dzień zajmują się eliminowaniem łysienia poprzez przeszczep włosów.

 

7 nieprawdziwych informacji na temat przeszczepu włosów

  • Przeszczep włosów jest zabiegiem tymczasowym.
  • Przeszczep włosów może być wykonywany tylko u mężczyzn.
  • Przeszczep włosów to bolesny zabieg.
  • Proces przeszczepu włosów nie jest odpowiedni dla osób starszych.
  • Najlepsze wyniki przeszczepu osiąga się w młodym wieku.
  • Dzięki przeszczepowi włosów możesz natychmiast zobaczyć wyniki.
  • Przeszczep włosów można wykonać za pomocą mieszków włosowych pobranych od innej osoby.

Przeszczep włosów to leczenie tymczasowe

Wśród typowych błędów związanych z przeszczepem włosów pierwsze miejsce zajmuje opinia, że procedura przeszczepu jest tymczasową metodą leczenia. Przeszczepiane włosy są pobierane z tyłu głowy, określonej, jako obszar dawcy. Mieszki włosowe w tym obszarze są odporne na wypadanie włosów, ponieważ hormon DHT nie wpływa na nie. Nowo przeszczepione mieszki włosowe będą nadal odporne na wypadanie w kolejnych latach. Na tym etapie należy krótko wspomnieć o fazie szoku, która występuje około 2 do 4 tygodni po przeszczepie włosów, jest to nieunikniony i normalny proces.

Tylko mężczyźni mogą przeszczepiać włosy

Przeszczep włosów stał się właściwym wyborem również dla kobiet. W rzeczywistości, według statystyk, około 14,7% populacji z przeszczepami włosów na całym świecie to kobiety. Panie często uciekają się do przeszczepu włosów w celu zwiększenia ich gęstości. Aby stworzyć obszar, z którego będą pobierane mieszki włosowe, niewielka część jest golona z tyłu głowy, co nie będzie widoczne dla otoczenia. Dlatego kobiety często decydują się na ten proces odzyskania włosów.

Przeszczep włosów jest bolesny

Zabieg przeszczepu włosów jest wykonywany przy użyciu technologii FUE, która jest obecnie sprawdzoną techniką. Pomyślne rezultaty doprowadziły do poprawy komfortu pacjenta. Dzięki temu pacjenci mogą oglądać telewizję lub czytać książki, nie odczuwając prawie żadnego bólu podczas zabiegu. Ten komfort jest możliwy dzięki opracowanym metodom oraz zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Efekt znieczulenia podskórnego wykonywanego bez igły jest szybszy, dzięki czemu jest znacznie wygodniejszy.

Przeszczep włosów nie jest odpowiedni dla osób starszych

Innym uprzedzeniem do przeszczepu włosów jest pomysł, że przeszczep włosów nie jest odpowiedni dla osób starszych. Przede wszystkim osoba, która ma zamiar przeszczepić włosy, powinna mieć wystarczającą ilość zdrowych włosów z tyłu głowy. Tempo wypadania włosów zwalnia, szczególnie po 35-40 latach. Ludzie w tym wieku mogą skutecznie wykonać przeszczep włosów.

Najlepsze wyniki dotyczą przeszczepu włosów w młodym wieku

Niektórzy uważają, że im szybciej, tym lepiej zrobić przeszczep włosów, zanim linia włosów przesunie się za daleko i włosy wypadną. Jednak zabieg wykonany w późniejszym wieku zapewnia więcej korzyści. Młodzi ludzie, którzy borykają się z problemem wypadania włosów, podejmując decyzje w pośpiechu, bez planu, mogą doprowadzić do nieodwracalnych negatywnych rezultatów. W przypadkach, gdy utrata włosów nie ustabilizuje się, należy wziąć pod uwagę, że przeszczepione włosy mogą wypadać w przyszłości, a przy powtarzanych sesjach obszar dawcy może nie być odpowiedni.

Wyniki po przeszczepie włosów można zaobserwować natychmiast po zabiegu

Ludzie, którzy przeszli przeszczep włosów, naturalnie chcą natychmiast zobaczyć wyniki leczenia. Proces gojenia po przeszczepie włosów i zdrowy wzrost włosów następuje w ciągu około 12 miesięcy. Większość pacjentów przechodzi etap, w którym nagle wypadają włosy, określane, jako utrata szokowa 2-3 tygodnie po zabiegu. Jest to naturalny proces, przez który prawie wszyscy pacjenci przechodzą. Nie należy się tego obawiać. Po chwilowej utracie mieszki włosowe wchodzą w proces regeneracji. Średnio przez 2-2,5 miesiąca włosy będą rosły o około 1,5 cm, co miesiąc, przechodząc w normalny cykl wzrostu. Od dziewiątego miesiąca przeszczepione włosy zaczynają nabierać kształtu, a pod koniec roku stają się gęste.

Przeszczep włosów można wykonać z mieszkami włosów pobranymi od innej osoby

Przeszczepu włosów nie można przeprowadzić za pomocą mieszków włosowych pobranych od innej osoby. Najważniejszym elementem umożliwiającym zabieg jest to, że mieszki włosowe, należą do osoby poddawanej zabiegowi. Chociaż przeszczep włosów wyraża się, jako przeszczep mieszków włosowych ze skóry głowy, proces ten z pewnością nie powinien być uważany za przeszczepianie narządów. Kiedy mieszki włosowe zebrane w obszarze odpornym na wypadanie włosów,  są przeszczepiane w łysych obszarach, ciało ludzkie odkrywa, że tkanka należy do niego i rosną tam, gdzie zostały umieszczone.