55” QLED Q70R

Wybór telewizora może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza przy widocznej współcześnie olbrzymiej konkurencji na rynku. Choć większość naszych klientów kieruje się przy nim przede wszystkim rozmiarem tego urządzenia, ale też wyświetlanym przez niego obrazem pokazowym, w dobrym telewizorze liczy się o wiele więcej. Dlatego właśnie naszym klientom polecamy rozpoczęcie od ustalenia własnych wymagań, a dopiero później przeglądanie oferty konkretnych urządzeń i celowanie w produkty nie tylko spełniające ich oczekiwania, ale tak właściwie będące “o klasę wyżej”, dające bufor bezpieczeństwa i gwarant dopasowania do standardów nie tylko obecnie, ale i za kilka lat.

W wyborze telewizora warto kierować się wieloma jego parametrami, w tym funkcjami ułatwiającymi i usprawniającymi codzienną jego eksploatację. W tym przypadku liczy się wnętrze i to, na czym telewizor bazuje.

Często polecanym przez nas sprzętem jest telewizor Samsung 55” QLED Q70R, który stanowi opcję solidną, bo wykraczającą poza współczesne standardy, jednocześnie będąc opcją stosunkowo budżetową.

Samsung 55” QLED Q70R – podstawowe informacje

Samsung 55” QLED Q70R (QE55Q70RATXXH) jest telewizorem utytułowanego koreańskiego producenta, a zarazem sprzętem, który jako priorytet obrał jakość wyświetlanego obrazu. Podstawą, która pozwala mu ją osiągać jest procesor Quantum 4K, który w czasie rzeczywistym optymalizuje obraz, korzystając przy tym ze Sztucznej Inteligencji i serwując go błyskawicznie użytkownikowi docelowemu. Dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu 4X, jest w stanie zagwarantować świetny kontrast i jeszcze lepszą prezentację bieli i czerni, a technologia Quantum HDR 1000 pozwala jeszcze bardziej poprawić tenże kontrast i szczegółowość przedstawianego przez niego obrazu. Telewizor w sposób inteligentny reguluje poziom jasności i dźwięku, zawsze dostosowując je do warunków panujących w pomieszczeniu. Potrafi też dostosować te dwie rzeczy do wyświetlanych przez siebie treści. Uwagę zwraca też używana przez niego technologia inteligentnie skalująca obraz niższych niż 4K rozdzielczości – w biegu poprawia ona ich jakość, nie powodując efektu rozciągnięcia i spadku wyrazistości, kompensując zarówno ją, jak i ostrość wyświetlanego obrazu.

Wyżej wspomniane cechy to jednak nie wszystko. Samsung 55” QLED Q70R wyposażony jest również w inne charakterystyczne dla niego funkcjonalności, jak chociażby:

  • Real Game Enhancer – telewizor cechuje bardzo niski input lag, który w połączeniu z technologiami HDR i FreeSync pozwala cieszyć się z bardziej dynamicznych gier bez utraty na ich płynności, z każdą sekundą traktowaną priorytetowo. Urządzenie wyposażone zostało również w Dynamiczny Korektor Czerni, który pozwala lepiej odnaleźć się w pomieszczeniach z niskim poziomem oświetlenia. Wzmacnia też dźwięk, dzięki czemu poprawia głębię płynącą z cieszenia się ulubionymi grami.
  • Kompatybilność z innymi rozwiązaniami – dzięki funkcjonalności SmartThings telewizor pozwala na kontrolowanie innych urządzeń Samsunga wchodzących w skład Inteligentnego Domu – oświetleniem, pralką, odkurzaczem czy lodówką. Całość jest też w stanie zintegrować się z inteligentnymi głośnikami i urządzeniami, nawet tymi pochodzącymi od innych producentów – dobrze radzi sobie również z obsługą Apple TV, jako pierwszy monitor koreańskiego giganta.
  • Smart Hub – telewizor korzysta z technologii Smart Hub, a dodatkowo wykorzystuje jeden pilot, który pozwala na inteligentne zarządzanie wszystkimi urządzeniami – konsolą do gier, telewizją na żywo, dekoderem. Bez potrzeby ruszania się z sofy i manualnego obsługiwania ich.

Samsung 55” QLED Q70R – główne zalety

  • Świetna jakość obrazu – osiągana za sprawą zastosowanych w nim technologii, potrafi zachwycić szczegółowością i natężeniem kolorów, zarówno w scenach jasnych, jak i ciemnych. Oferuje świetne kontrasty oraz żywe barwy, doskonale imitujące rzeczywistość.
  • Rozmiar dostosowany do wygórowanych wymagań – 55 cali uważane jest współcześnie za standard pod względem rozmiaru, ale też coś, co ma swoją przyszłość w perspektywie wielu nadchodzących lat. To rozmiar, który sprawdzi się zarówno w większych wnętrzach, jak i salonach o nieco mniejszej powierzchni.
  • Mnóstwo przyszłościowych funkcjonalności – wszystkie funkcje obecne w telewizorze Samsung 55” QLED Q70R sprawdzają się w akcji i w codziennym procesie jego użytkowania. Producent zadbał o to, aby klientom zaserwować tylko to, czego mogliby rzeczywiście oczekiwać i co realnie poprawi komfort ich życia.
  • Nietuzinkowy wygląd – telewizor oplatają bardzo cienkie ramki, dzięki którym można skupić się nie na samym urządzeniu, ale wyłącznie na wyświetlanym przez niego obrazie. Dodatkowo został on wyposażony w tryb Ambient, który pozwala dostosować jego wygląd w czasie spoczynku, pozbywając się czarnego lustra kojarzonego z wyłączonym telewizorem. Dzięki temu można zamienić go w ciekawy obraz, ale też zlać go z tłem i wyświetlić na nim informacje pokroju godziny czy też zdjęć, do złudzenia imitujących takie umiejscowione w ramkach i przywieszone na ścianie.